Zakaz przedłużono
Pikio.pl
Monika Majko - 27 Października 2020

Mamy potwierdzenie, właśnie przedłużono uciążliwy zakaz. Wiemy do kiedy potrwa, dotknie wielu Polaków

Zakaz po raz kolejny został przedłużony, wiadomo, do kiedy potrwają uciążliwe utrudnienia. Nowe rozporządzenie dotknie wielu Polaków.

Zakaz obowiązuje do dzisiaj, jednak rząd zdecydował o przedłużeniu restrykcji. Nowe rozporządzenie wejdzie w życie już jutro i dotknie wielu Polaków, mieszkańcy kraju musza przygotować się na uciążliwe utrudnienia. Wiadomo, do kiedy będą obowiązywać nowe zasady.

Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony. Zaktualizowano listę państw

Do wtorku 27 października br. obowiązuje zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym do 29 państw. Polski rząd zdecydował się przedłużyć obostrzenia, a od 28 października na liście z zakazem lotów w zw. z koronawirusem znajdą się 34 państwa. Jak wynika z projektu rozporządzenia, nie ma na niej krajów z Unii Europejskiej, a także Rosji i Ukrainy.

Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówZ ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich PolakówCzytaj dalej

W uzasadnieniu, dotyczącym wyłączenia z strefy zakazu państw członkowskich UE, Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz strefy Schengen podano, że ma to na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów. Podkreślono w nim, że KE rekomenduje, by państwa członkowskie nie utrudniały wjazdu do nich osób z innych krajów Wspólnoty, a w zamian w razie potrzeby stosowały inne ograniczenia.

- Wyłączenie z wykazu Ukrainy i Federacji Rosyjskiej związane jest z wynikającym z przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020r. ws. ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii obowiązkiem odbycia kwarantanny przez osoby przekraczające granicę między Rzeczpospolitą Polską a Ukrainą i Federacją Rosyjską - przekazano w projekcie rozporządzenia.

Na zaktualizowanej liście krajów z zakazem lotów do Polski znalazły się: Belize, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Brazylia, Nepal, Gruzja, Jordan, Bahrajn, Maroko, Izrael, Katar, Kuwejt, Libia, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Albania, Argentyna, Armenia, Chile, Honduras, Irak, Kolumbia, Kostaryka, Liban, Macedonia Północna, Malediwy, Mołdawia, Panama, Paragwaj, Peru, Tunezja, Wyspy Zielonego Przylądka, USA, Oman, a także Bahamy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Nowy zakaz lotów będzie obowiązywał do 10 listopada br.

Lista państw objętych zakazem lotów została stworzona podstawie danych publikowanych przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 1 tys. mieszkańców. Obecne wytyczne dotyczą stanu na 19 października przy współczynniku przekraczającym 90 z wyłączeniem UE, Ukrainy oraz Rosji.

Obecny zakaz lotów w międzynarodowym ruchu lotniczym dla 34 państw potrwa do 10 listopada br. Projekt nowego rozporządzenia, zawierającego zaktualizowaną listę państw objętych zakazem czeka podpis premiera Mateusza Morawieckiego.

Dzisiaj grzeje:

1. Morawiecki zabrał głos nt. burzliwej sytuacji w kraju. "Będziemy się ze stanowczością przeciwstawiać"

2. Przed chwilą Polsat przekazał zatrważająca wiadomość. Wszyscy wstrzymali oddech, ”co najmniej jedna osoba zginęła”

3. Sklepy zamykane o 20, od 21 zakaz wyjścia z domu, nieczynne urzędy. Drakońskie zakazy przy granicy z Polską

We wtorek 27 października br. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych przypadkach COVID-19 na terenie naszego kraju, padł kolejny dobowy rekord przyrostu zakażeń. W samym województwie mazowieckim potwierdzono ponad 3,5 tysięcy nowych przypadków.

- Mamy 16 300 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3529), małopolskiego (1884), wielkopolskiego (1577), kujawsko-pomorskiego (1499), łódzkiego (1421), śląskiego (1298), dolnośląskiego (917), podkarpackiego (742), pomorskiego (643), zachodniopomorskiego (521), świętokrzyskiego (434), podlaskiego (426), lubelskiego (400), opolskiego (385), lubuskiego (323), warmińsko-mazurskiego (301). Z powodu COVID-19 zmarło 15 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 117 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 280 229/4 615 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał we wtorek resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zostały 4 godziny na uratowanie Robina. Niekochany koń błaga o ostatnią szansę, potrzebna pilna pomoc
  2. Pilne wiadomości obiegły media. Najważniejsza osoba w świecie piłki nożnej chora na COVID-19
  3. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie
  4. Pilna zmiana w godzinach dla seniorów. Rząd właśnie ją wprowadził
  5. Wszyscy się mylili. Koronawirus zaraża inaczej niż sądziliśmy, nowe odkrycie nie pozostawia złudzeń
  6. Masz dosyć telemarketerów? Jest prosty sposób, sami się rozłączą
  7. Wreszcie, dotarliśmy do najłatwiejszego przepisu na wypiekanie pieczywa ze startych ogórków kiszonych

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News