zakaz loty Polacy
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 24 Listopada 2020

Mamy potwierdzenie, rząd przedłużył uciążliwy zakaz dla wielu Polaków. Przykre informacje

Przykre informacje obiegły media. Rząd przedłużył bardzo uciążliwy dla wielu Polaków zakaz. Nowe rozporządzenie ujrzało światło dzienne, w życie wejdzie natomiast już od jutra. Wiemy, jakie państwa znalazły się na liście zakazu lotów do i z Polski. Obejmuje ona dziewięć pozycji. Jakie zmiany zaszły?

Zakaz dotyczący lotów do i z Polski został przedłużony przez rząd. Nowe rozporządzenie zacznie obowiązywać już jutro. Tym razem zakazem zostało objętych tylko dziewięć państw, poprzednio było ich dziesięć.

W środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobieW środku nocy Krzysztof Krawczyk przekazał tragiczne wiadomości. Pogrążył się w żałobieCzytaj dalej

Rząd przedłuży zakaz dotyczący lotów. Jakie zmiany na liście wprowadzono?

Nowy zakaz lotów do i z Polski, podobnie jak poprzednim razem, nie obejmuje krajów Unii Europejskiej czy Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Strefy Schengen. Nowe rozporządzenie Radu Ministrów wejdzie w życie już w środę 25 listopada i będzie obowiązywać do 8 grudnia 2020 roku.

Aktualna lista państw z zakazem lotów międzynarodowych ważna od 25 listopada do 8 grudnia:

 • Armenia,
 • Bośnia i Hercegowina,
 • Czarnogóra,
 • Gruzja,
 • Jordania,
 • Kosowo,
 • Macedonia Północna,
 • Serbia,
 • USA z wyjątkiem lotnisk w stanach - Illinois oraz Nowy Jork.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

W powyższym zestawieniu po raz pierwszy pojawiły się takie państwa jak Serbia i Kosowo. Za bezpieczne z kolei uznane zostały: Argentyna, Kostaryka, czy Liban. To właśnie te trzy kraje zniknęły z listy.

- Wykaz państw objętych zakazami w ruchu lotniczym został sporządzony w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób w zakresie 14-dniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców według stanu na dzień 16 listopada 2020 r., przy współczynniku przekraczającym 440 - napisano w rozporządzeniu.

Opisana zasada, jak wspominaliśmy wcześniej, nie dotyczy krajów, które znajdują się w Unii Europejskiej, Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz Strefie Schengen. Osoby, które planowały wyjazdy do wymienionych państw, niestety będą musiały jeszcze wstrzymać się ze swoimi planami.

Jak wskazuje rozporządzenie, państwa, które znalazły się na liście, zostały uznane za niebezpieczne. Sytuacja epidemiczna jest tam bardzo poważna, a współczynnik zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców przekracza 440. Zezwolenie lotów do tych miejsc mogłoby skutkować kolejnym ogromnym wzrostem nowych zachorowań.

Dzisiaj grzeje:

 1. Rodzice wypisali swoje dzieci z religii. Zdenerwowany ksiądz natychmiast napisał do nich list, można się wściec
 2. Nieprawdopodobne doniesienia mediów w sprawie Sylwestra. Jednak założymy balowe suknie i zorganizujemy przyjęcia w większym gronie?
 3. Minister zdrowia ujawnił, co czeka Polaków w styczniu. Będą musieli podjąć decyzję, wszystko poszło na żywo

W związku z utrzymującą się poważną sytuacją epidemiczną w Polsce, rząd odradza wszelkie urlopy zagraniczne. Zdecydowanie zaleca się pozostanie w domach. Szczególny apel podczas ostatniej konferencji prasowej premier kierował do Polaków w kontekście nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Mateusz Morawiecki prosił o to, abyśmy powstrzymali się od dużych imprez świątecznych, a także sylwestrowych. Ogłosił również "100 dni solidarności", czyli długofalowy plan walki z epidemią w naszym kraju. Zgodnie z wydanym rozporządzeniem Wigilię powinniśmy spędzać w gronie nie więcej niż 5 osób (zasada ta nie obowiązuje domowników).

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Radio Zet: GIS musi się tłumaczyć. Poważne nieścisłości w raportach o koronawirusie
 2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
 3. Kolosalny błąd w liczeniu zakażonych w Polsce. Ministerstwo Zdrowia podało prawidłową liczbę
 4. Pacjentka bez spodni i bielizny na podłodze w polskim szpitalu, przykry widok. Jest oświadczenie szpitala
 5. Tragiczne informacje obiegły Polskę. Nie żyje trzech księży, wszyscy zmarli w niedzielę
 6. Sok z ziemniaka warto spożywać z piorunujących powodów
 7. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News