Zakaz zostanie podtrzymany. Media dotarły do ustaleń na najwyższym szczeblu, wiele osób będzie zmuszonych do nagłej zmiany planów

Zakaz zostanie podtrzymany. Media dotarły do ustaleń na najwyższym szczeblu, wiele osób będzie zmuszonych do nagłej zmiany planów Źródło: Georg Arthur Pflueger Unsplash.com

Zakaz to jedno z najczęściej słyszanych obecnie słów przez ludzi na całym świecie. Kolejne kraje decydują się na ich znoszenie i powrót do zasad obowiązujących przed pandemią koronawirusa, lecz jak się okazuje nie wszystkie zakazy znikną z naszej codzienności. Media dotarły do ustaleń na najwyższym szczeblu i przekazane przez nie rewelacje mogą zasmucić wiele osób.

Zakaz oraz troska o własne zdrowie już wcześniej zmusiły ogromną liczbę osób do zmianę swoich planów, jednak powoli powraca chęć powrotu do wcześniejszych planów. Niestety nie wszyscy będą mogli to zrobić, ponieważ podtrzymany zostanie bardzo rygorystyczny zakaz.

Powstaje lista krajów, których obywatele otrzymają zakaz wjazdu na teren Unii Europejskiej?

Zakaz dotyczyć ma udzielania pozwoleń na przekroczenie granic państw wspólnoty europejskiej i gra toczy się obecnie na wysokim szczeblu unijnych instytucji. Dziennik "New York Times" dotarł do ustaleń polityków, którzy opracowują nowe zasady wjazdu na teren UE.

- UE przygotowuje listę krajów, z których podróżni będą mogli odwiedzać jej terytorium. Według dwóch opracowywanych wersji nie obejmie to USA z powodu utrzymującej się tam na wysokim poziomie liczby przypadków COVID-19 - podał we wtorkowym wydaniu "New York Times". To ogromne zaskoczenie dla Amerykanów, którzy do tej pory mogli bez przeszkód odwiedzać praktycznie każdy kraj na świecie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ogromna zmiana w międzynarodowej polityce

- Perspektywa, która zrównałaby amerykańskich gości jako niemile widzianych z Rosjanami i Brazylijczykami jest bolesnym ciosem dla amerykańskiego prestiżu na świecie i odrzuceniem postępowania prezydenta Trumpa w zwalczaniu wirusa. Stany Zjednoczone mają ponad 2,3 mln przypadków (SARS-Cov-2), a liczba zgonów wzrosła do ponad 120 tys., czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju - podaje dziennik.

Według ustaleń, do których dotarły, media lista krajów, które obejmie zakaz wjazdu na teren wspólnoty ma zostać opracowana do 1 lipca i może wywołać sporą burzę na arenie międzynarodowej. Zakazu wjazdu mogą spodziewać się Amerykanie, lecz nie ma przeciwwskazań do tego, aby granice przekroczyli mieszkańcy Chin, Ugandy czy Kuby.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili. Rodzina przekazała najczarniejszą wiadomość, nie żyje legendarny polski dziennikarz

2. Koronawirus w ośrodku wczasowym. Kilkadziesiąt osób objętych kwarantanną

Opracowano specjalne kryteria

Unijni decydenci zdecydowali się na podejmowanie decyzji co do przedłużenia ewentualnego zakazu w oparciu o twarde dane. To statystki mają być kluczowe w procesie tworzenia listy.

- Punktem odniesienia jest średnia liczba nowych infekcji na 100 tys. ludzi w ciągu ostatnich 14 dni. Obecnie wynosi 16 w całej wspólnocie. Dla porównania w Stanach Zjednoczonych sięga 107, podczas gdy w Brazylii 190, a w Rosji 80 - podał "New York Times". Obywatele krajów, gdzie wskaźnik ten jest niższy będą mogli swobodnie przekraczać granice. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko zjadło kotleta kupionego w Lidlu. Zmarło po 8 latach cierpienia
  2. Justyna Kowalczyk miała wziąć ślub z narzeczonym. Plany trzeba było szybko zmienić, zdradziła wszystko w wywiadzie
  3. Maciej Dowbor pokazał swoje córeczki. Jedna z nich to wykapana babcia, piękności
  4. Matka sześciorga dzieci została okrutnie pozbawiona życia. Wielka tragedia na północy Polski, mieszkańcy nie są w stanie się pozbierać do dzisiaj
  5. Potężne ognisko wirusa, w jego centrum 900 Polaków. Zapadła decyzja o zamknięciu miasta, z każdą godziną komplikuje się sytuacja w niemieckiej miejscowości
  6. Ministerstwo Zdrowia przekazało pilną wiadomość. Każdy Polak musi raz w roku zrobić jedną, ważną rzecz

Źródło: Dziennik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News