Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni Źródło: Pikio.pl

Właśnie podjęto ostateczną decyzję, kolejny zakaz w ramach obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa, zostanie poluzowany. Wielu Polaków będzie zachwyconych najnowszymi wieściami. Od teraz możliwa będzie dużo większa swoboda.

Kolejny ważny zakaz związany z pandemią koronawirusa zostanie złagodzony. Polski rząd podjął właśnie decyzję w tej sprawie. Zgodnie z najnowszymi zasadami w wielu obiektach będzie możliwa dużo większa swoboda niż dotychczas. Polacy będą zachwyceni. 

Kolejny zakaz złagodzony - najnowsza decyzja rządu

Polski rząd stopniowo dokonuje łagodzenia obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa. Od teraz stadiony oraz hale będą mogły być zajęte aż w 50 procentach wolnych miejsc dostępnych na danym obiekcie. Dotychczas ich zapełnienie było możliwe jedynie w 25 procentach. Rząd podjął jednak decyzję, by limity zostały w najbliższym czasie zwiększone.

Według dotychczasowych zasad na stadionach piłkarskich lub żużlowych trybuny mogły być wypełnione jedynie w 25 proc. Najnowsze decyzje rządu pozwalają na zwiększenie limitów do 50 procent pojemności danego obiektu. Nowe zasady obowiązują już od dziś, będą dotyczyły również kibiców sportów, które rozgrywane są w halach zamkniętych. 

- Widzimy, że na obiektach sportowych, z wyjątkiem pierwszych meczów, zasady sanitarne są dość dobrze przestrzegane i egzekwowane. Ta odpowiedzialność po stronie organizatorów, jak i kibiców pozwala na zwiększenie limitu dostępnych miejsc dla fanów sportu - mówił Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia w rozmowie z Polsat News.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zwiększenie limitów osób obecnych w trakcie wydarzeń sportowych, to nie koniec nadchodzących zmian. Rząd podjął również decyzję o zmniejszeniu wymaganego dystansu społecznego. Dotychczas było to 2 metry, obecnie 1,5 metra. Należy pamiętać jednak, że obowiązek noszenia maseczek obowiązuje w dalszym ciągu.

- Jest możliwość szerszego oglądania meczów na stadionach czy też meczów żużlowych oraz piłkarskich - mówił Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia. Zzniesiono również inne zakazy.

Dzisiaj grzeje: 1. Właśnie podjęto decyzję ws. zakazów w Polsce. Sporo się zmieni

2. Ministerstwo Zdrowia wydało najnowszy raport. Jedno z województw wyraźnie góruje

Naprzemienne zajmowanie miejsc w kinach, klubach muzycznych lub amfiteatrach jest kolejnym z obostrzeń, które obecnie przestały obowiązywać. Przywrócono również możliwość organizowania kongresów, szkoleń oraz wystaw. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Syn Edyty Górniak nie jadł przez tydzień. Powód poraża, nawet słynna mama była zdumiona
  3. Dramat rozgrywał się po cichu, za zamkniętymi drzwiami. Żona Wałęsy wszystko ujawniła
  4. Pozornie zwykła złotówka z czasów PRL jest warta fortunę. Można zarobić na niej nawet 1500 złotych
  5. Tym razem przesadzili? Opublikowano zdjęcia Moniki Jaruzelskiej bez ubrań
  6. Pilne: Nakaz ministerstwa zdrowia. Każdy Polak musi się stosować

Źródło: Wirtualna Polska, Dziennika Zachodni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News