Zakaz lotów przedłużony
istockphoto.com XiFotos ZDJĘCIE POGLĄDOWE
Irmina Jach - 20 Listopada 2020

Właśnie się dowiedzieliśmy. Zakaz dla Polaków ma być przedłużony do 8 grudnia

Zakaz, na którego zniesienie miało nadzieję tysiące Polaków, został przedłużony do 8 grudnia. To fatalna wiadomość dla wielu osób, będą musiały diametralnie zmienić swoje życiowe plany. Trudno uwierzyć, że zdecydowano się na taki krok. Warto zapoznać się z poważnymi konsekwencjami, jakie niesie obostrzenie.

Zakaz lotów międzynarodowych obowiązuje od wielu tygodni. Rząd zdecydował się na ponowne przedłużenie okresu obowiązywania restrykcji, która od pewnego czasu stanowi duże utrudnienie dla szerokiej grupy Polaków. Niestety, najbliższy czas nie przyniesie powodów do zadowolenia.

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Zakaz lotów międzynarodowych został przedłużony do 8 grudnia

Rząd planuje przedłużenie obowiązywania zakazu międzynarodowych lotów cywilnych do dziesięciu państw do 8 grudnia. Najnowszy projekt rozporządzenia Rady Ministrów został opublikowany w piątek, 20 listopada na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

- W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - napisano w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów, zamieszczonym w Biuletynie Informacji Publicznej RM.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym (...) utraci moc z końcem dnia 24 listopada 2020 roku. Z uwagi na ogłoszenie w Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, konieczne jest wprowadzenie zakazów w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie - dodano.

Najnowsze rozporządzenie ma obowiązywać do końca dnia 8 grudnia 2020 roku. Przewiduje wprowadzenie zakazu lądowania na polskich lotniskach samolotów wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium państw, "w których współczynnik w zakresie czternastodniowej skumulowanej liczby zachorowań na COVID-19 na 100 000 mieszkańców co do zasady przekracza 440, w oparciu o dane publikowane przez Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób".

Zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich, tak jak uprzednio, nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, lotów realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wojsk obcych oraz lotów z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

W wykazie nie uwzględniono również państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen oraz w odniesieniu do Stanów Zjednoczonych Ameryki – stanów Illinois i Nowy Jork. Osobą odpowiedzialną za opracowanie projektu rozporządzenia jest wiceminister infrastruktury Marcin Horała.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Minister Edukacji właśnie przekazał, wszystko stanie się już wkrótce. Uczniów i nauczycieli czekają wielkie zmiany
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

Od 24 listopada obowiązuje zakaz międzynarodowych lotów cywilnych do dziesięciu państw. W poprzednim rozporządzeniu uwzględniono: Bośnię i Hercegowinę, Gruzję, Czarnogórę, Jordanię, Argentynę, Armenię, Kostarykę, Liban, Macedonię oraz USA, z wyjątkiem wyżej wymienionych stanów.

Mimo dramatycznej sytuacji epidemiologicznej, Polacy mogą wyjechać do wielu państw turystycznych, między innymi do Egiptu, Tunezji, na Maltę, a także na Wyspy Kanaryjskie. Konieczne jest jednak przedstawienie negatywnego testu na koronawirusa. Taki obowiązek nie istnieje w przypadku wjazdu na teren Turcji.

Zobacz także:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. W kilka chwil zrobisz obłędne domowe rogaliki. Nie ma lepszego przepisu
  7. Niestosowne słowa fanki na temat “Rolnik szuka żony”. Manowska dała jej popalić, bezpośrednia do bólu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News