Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca

Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca Źródło: Wikimedia Stako

Kolejny zakaz zostanie zniesiony wraz z nadejściem nowego miesiąca. Polacy długo na to czekali. Po długim czasie pytań i niepewności wszystko w końcu stało się pewne. Pozostało już tylko odliczać do upragnionego od dawna momentu.

Ten zakaz przez długi czas spędzał Polakom sen z powiek. Nie sposób ukryć, że po wprowadzeniu czwartego etapu odmrażania gospodarki i złagodzeniu kolejnych obostrzeń, ta jedna kwestia nie dawała wszystkim spokoju. Z każdym dniem pojawiało się coraz więcej pytań o to, kiedy rząd zdecyduje się znieść i ten zakaz. Teraz wszystko stało się jasne, a nastąpi to już 1 lipca. 

Rząd już 1 lipca znosi kolejny zakaz 

Radio Zet przekazało wyjątkowo pokrzepiające informacje. Od momentu wznowienia lotów, podróżni zastanawiali się, kiedy zniesione zostaną ograniczenia w liczbie osób przebywających na pokładzie. Oficjalnie poinformowała o tym minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, podkreślając jednak, że rozporządzenie czeka już tylko na podpis Mateusza Morawieckiego. Dodała, że zniesienie limitów pasażerów dotyczy zarówno lotów regularnych, jak i czarterowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Od 1 lipca samoloty będą mogły latać już z pełnym składem pasażerów; od 1 lipca otwieramy niebo i pełny skład samolotów będzie mógł się poruszać i Polacy będą mogli z niego korzystać - mówiła na briefingu nt. turystycznego ruchu lotniczego cytowana przez Radio Zet Jadwiga Emilewicz. 

Minister rozwoju jasno zaznaczyła, że wprowadzone limity były dla przedsiębiorstw świadczących usługi turystyki wyjazdowej nieopłacalne. Również podróżujący nie mogli w pełni cieszyć się lotem. Teraz w końcu się to zmieni. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tadeusz Rydzyk stanie przed sądem? Jest akt oskarżenia

2. Tragiczny finał interwencji policji. Kobieta zastrzelona przez funkcjonariusza

- Z perspektywy mojej, nadzorującej dział turystyki i rekreacji, to bardzo istotna informacja. Dla wszystkich przedsiębiorstw, które świadczą usługi turystyki wyjazdowej. Dla tych przedsiębiorstw czartery, które miały być wypełnione w 50 proc. były wydarzeniami nieopłacalnymi. Gdybyśmy zostawili te ograniczenia, Polacy nie mogliby swobodnie latać do tych krajów, które się dzisiaj już otworzyły - dodała Emilewicz. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Genialne kotlety schabowe inaczej niż robią wszyscy. Są o niebo lepsze dzięki 1. składnikowi dodanemu do panierki
  2. Anna Lewandowska zdradziła przepis na idealne śniadanie. Tę jajecznicę pokochają wszyscy Polacy, prawdziwy hit
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje Jerzy Kutkowski
  4. Ministerstwo apeluje do wszystkich Polaków. Duża pomoc całkowicie za darmo
  5. IMGW pilnie ostrzega Polaków. Duże niebezpieczeństwo w weekend, możliwe trąby powietrzne
  6. Wstrząsające nagranie z monitoringu windy. Kamera nagrała, co babcia robi biednemu dziecku

Źródło: Radio Zet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News