Zakaz - przegłosowano
pikio.pl
Aneta Wasilewska - 18 Września 2020

Z ostatniej chwili: przegłosowano ważny zakaz, wszystko pod osłoną nocy. Obejmie wszystkich Polaków

Zakaz został przegłosowany. Politycy w Sejmie do późnych godzin nocnych debatowali nad nową ustawą, po czym zagłosowali. Nowe prawo dotknie wszystkich Polaków.

Zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych oraz zakaz trzymania zwierząt na uwięzi został przegłosowany. Do późnych godzin nocnych w Sejmie głosowano nad ustawą o ochronie zwierząt.

Minister zdrowia - informacjeKlamka zapadła, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję. Dotyczy każdego Polaka powyżej konkretnego wiekuCzytaj dalej

Zakaz został przegłosowany

Podczas głosowania w sprawie ustawy o ochronie zwierząt głosowało 356 posłów, przeciw było 75, a 18 wstrzymało się od głosu. Oznacza to, że ustawa została przegłosowana. Przypomnijmy, zakłada ona zakaz hodowli zwierząt na futra, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych oraz ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, zakaz trzymania zwierząt na uwięzi, używania kolczatek. To tak zwana "piątka dla zwierząt", o której było tak głośno w mediach w ostatnich dniach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

DomSądzili, że dom jest całkowicie opuszczony. W środku znaleźli coś porażająco przykregoCzytaj dalej

Czym jest "Piątka dla zwierząt"?

Nowa ustawa zaproponowana przez partię rządzącą tzw. piątka dla zwierząt zakłada zmiany w sprawie ochrony zwierząt w Polsce. Przede wszystkim mowa o zakazie hodowli zwierząt na futra, wykorzystywaniu ich w celach rozrywkowych, widowiskowych, dopuszczany będzie jedynie ubój rytualny na potrzeby krajowych związków wyznaniowych, zakazie trzymania zwierząt na uwięzi i używania kolczatek.

Dzisiaj grzeje:

1. Skandal w "Kuchennych rewolucjach". Gessler rzuciła ścierką w kelnerkę, chwilę później złapała cięższą rzecz

2. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

3. Nagły zwrot akcji ws. Tomasza Komendy. Rodzina jest bezradna, koszmar powrócił

Zmiany, jakie przewidziane są w ustawie, dotkną także schroniska. W projekcie mowa jest o tym, że od teraz za bezdomne zwierzęta będą odpowiadać gminy, które będą mogły prowadzić schronisko samodzielnie lub w porozumieniu z organizacją społeczną. Co więcej, kierownictwo schroniska będzie zobligowane do przestawienia nieposzlakowanej opinii, by w przyszłości uniknąć takich sytuacji, jakie działy się w Radysach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Słowa, których Kinga Duda nie puści mimo uszu. Ostra krytyka ze strony Moniki Olejnik
  2. Amerykańskie myśliwce nad Polską. Ruszają ogromne ćwiczenia Astral Knight 2020
  3. Minister Zdrowia przekazał niespodziewane wieści o szczepieniach na grypę. Wszyscy na to czekali
  4. Dziadek nagle wciągnął babcię na parkiet. Kiedy zaczęli tańczyć, wszystkim zaparło dech, jest nagranie
  5. Młoda para z Polski wprawiła gości w osłupienie. Na weselu zatańczyli tak, że "Taniec z Gwiazdami" się chowa
  6. Zmiksuj banany ze słodkim dodatkiem. Zyskasz domowe lekarstwo na chore gardło

Kot - w śmietnikuZnalazła w śmietniku kilkudniowego kociaka. Dopiero potem dowiedziała się, co tak naprawdę uratowałaCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News