Z dnia na dzień zaostrzono ważny zakaz. Ministerstwo Zdrowia nagle podjęło kluczową decyzję

Z dnia na dzień zaostrzono ważny zakaz. Ministerstwo Zdrowia nagle podjęło kluczową decyzję Źródło: Piotr Molecki/East News

Ministerstwo Zdrowia nagle podjęło kluczową dla wszystkich Polaków decyzję. Zakaz został zaostrzony z dnia na dzień. Wiadomo już, co sprawiło, że resort zdrowia w trybie natychmiastowym wydał nowe postanowienie.

Zakaz nagle został zaostrzony. Ministerstwo Zdrowia w obawie przed negatywnym skutkami, zmuszone było podjąć ważną dla Polaków decyzję. Zmiany dotkną każdego. Wiadomo już, dlaczego resort zdrowia musiał wydać nowe postanowienie. 

Zakaz nagle został zaostrzony. Ministerstwo Zdrowia podjęło kluczową decyzję 

Jak przekazała "Rzeczpospolita", Ministerstwo Zdrowia podjęło nagłą decyzję. Okazuje się, że szczepionka na grypę została dodana do listy leków, jakich nie można wywodzić z kraju. Jak podkreśla resort zdrowia, na razie nie ma podstaw, by twierdzić, że deficyt szczepionki na grypę stanie się celem mafii lekowych. 

- Jak zapewnia nas ministerstwo, nie ma dziś sygnałów, by deficyt szczepionek stał się celem mafii lekowych, które skupują leki z aptek i wywożą za granicę, gdzie sprzedają je za znacznie wyższą cenę - można dowiedzieć się z czwartkowego wydania "Rzeczpospolitej". 

Na listę leków, których nie można wywozić z Polski, trafiają leki, produkty lecznicze, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyroby medyczne, które są zagrożone brakiem dostępności w kraju. Decyzja o dodaniu produktu na listę podejmowana jest przez ministra zdrowia, na podstawie danych od GIS. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zainteresowanie szczepionkami na grypę jest wyższe niż w ubiegłych latach

Zgodnie z doniesieniami medialnymi w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa, więcej osób w Polsce planuje zaszczepić się na grupę. Rekomendacje Ministerstwa Zdrowia są w tej sprawie jasne, co więcej, wciąż trwają prace, by w kraju dostępnych było jeszcze więcej szczepionek, niż w ubiegłych latach. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość z ostatniej chwili. Po ciężkiej chorobie zmarł ulubieniec wielu Polaków, Andrzej Stelmach

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Niepokojące sceny na ulicy. Rodzice zgwałconej i zamordowanej nastolatki nagle zrobili jedną rzecz związaną z Tomaszem Komendą

- Na rynek trafiło dopiero pierwsze 400 tys. szczepionek przeciwko grypie. Reszta, partiami, ma być dostarczana aż do grudnia. Pierwsza część rozeszła się na pniu, a klienci pytali o szczepionki już w sierpniu - to ewenement, bo Polska jest na końcu listy państw, jeśli chodzi o tzw. wyszczepialność (ok. 4, 2 proc. w ubiegłym sezonie). Niespotykane zainteresowanie to efekt pandemii i apeli lekarzy, by szczepić się przeciw grypie, bo pomoże to zwalczyć koronawirusa - można przeczytać w "Rzeczpospolitej". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pani Joanna żyła w ciągłym strachu o życie swojej mamy i małego Kajetana. Porażające warunki życia, ekipa "Nasz nowy dom" musiała interweniować
  2. Tajemnica Stanów Zjednoczonych wyszła na jaw. Pracowali nad tym 20 lat, eksperci aż osłupieli
  3. Spytała Kwaśniewską o ciążę. Odpowiedź zwaliła ją z nóg
  4. Słupy dymu widoczne z kilometrów, katastrofa w polskiej miejscowości. Potwierdzono wiadomość o ofierze śmiertelnej
  5. Tragedia gwiazdy "Klanu", "Barw szczęścia" i "Złotopolskich". Śmierć nadeszła nagle, ból pozostał do dziś
  6. Byli w restauracji z ostatniego odcinka „Kuchennych rewolucji”. Za obiad zapłacili prawie 100 zł, ale nie to poraziło ich najbardziej

Źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News