Rozporządzenie pojawiło się w ostatniej chwili. Rząd potwierdził podtrzymanie zakazu

Rozporządzenie pojawiło się w ostatniej chwili. Rząd potwierdził podtrzymanie zakazu Źródło: Piotr Molecki East News

Zakaz został przedłużony w ostatniej chwili, rząd bardzo późno zdecydował się na publikację rozporządzenia w Dzienniku Ustaw. Chociaż ostatnie kroki podejmowane przez ministrów rządu Mateusza Morawieckiego pozwalają Polakom na podejmowanie coraz większej ilości aktywności, to ten zakaz na pewno będzie dotkliwy dla sporej części obywateli.

Zakaz oraz jego przedłużenie zostało ogłoszone bardzo późno. Do ostatniej chwili nie wiedziano czy należy podejmować dalsze kroki i czy sprawy ulegną zmianie. Duża firma do końca trzymała swoich klientów w niepewności licząc, że zakaz straci ważność. Niestety ich nadzieje okazały się płonne, gdyż rząd potwierdził jego przedłużenie.

Utrzymano zakaz lotów do kilku krajów

Zakaz lotów bardzo dotknął przewoźników i duże firmy oferujące transport lotniczy. Chociaż branża turystyczna cierpiała od początku epidemii koronawirusa, to przewoźnicy mogli mieć nadzieję, iż rządy nie zdecydują się na całkowite uziemienie samolotów. Podróże służbowe czy powroty do domów przy użyciu tego środka komunikacji znacznie skracają czas dotarcia do miejsca docelowego, ale mając na uwadze bezpieczeństwo m.in. polski rząd zdecydował się na wprowadzenie zakazu lotów. Ostatnio nastąpiły w tej kwestii zmiany, lecz są od tej reguły wyjątki. W nocy z 16 na 17 czerwca na nowo można wyruszyć na lotniska, ale nie polecimy do wszystkich krajów. Rząd zdecydował podtrzymać zakaz lotów do Wielkiej Brytanii, Szwecji, Portugalii oraz Ukrainy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Publikacja rozporządzenia nastąpiła bardzo późno

Zmiany były szumnie zapowiadane na konferencjach prasowych, ale brak było prawnych dokumentów regulujących zniesienie zakazu lotów. Przewoźnicy czekali do ostatniej chwili na publikację i trzymali swoich klientów w niepewności co do tego czy zaplanowany lot się odbędzie. Niezwykle istotne do ich dalszego działania rozporządzenie odnośnie zniesienia zakazu lotów międzynarodowych pojawiło się z naprawdę sporym opóźnieniem, gdyż dopiero wieczorem 16 czerwca pojawiło się w Dzienniku Ustaw. Zakaz został podtrzymany dla 4 wspomnianych wcześniej krajów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nastolatka została wykorzystana przez 4 chłopaków. Po 2 latach jej mama zagląda do łazienki i odkrywa przerażającą prawdę

2.Chore krowy w ubojni. Ich mięso miało trafić do sklepów

Gdzie mogą polecieć Polacy? 

Fakt, iż zakaz został częściowo zniesiony przez rząd Mateusza Morawieckiego nie znaczy, że polecimy wszędzie. Obecnie kraje Unii Europejskiej dopiero zaczynają na nowo otwierać swoje granice dla turystów, warto więc sprawdzić czy rząd kraju, do którego chcemy polecieć już na to zezwolił. WizzAir czekał z odwołaniem lotów do ostatniej chwili i jego klienci nie byli pewni czy wsiądą na pokład samolotu mimo zakupionych biletów. Spora część rejsów przewidziana była do krajów, co do których rząd zdecydował się podtrzymać obowiązujący zakaz podróży. Taka sytuacja związana jest z niezwykle późną publikacją dokumentu regulujących zakaz lotów międzynarodowych. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Treść słów kucharza poraża. Polacy się wściekną, chodzi o 200 zł za rybę nad morzem
  2. Anna Lewandowska skompromitowała się na Instagramie. Co za wpadka, Robert nie będzie zadowolony
  3. Tata zamknął córkę w samochodzie i poszedł do pracy. Wrócił po 7 godzinach, niestety było już za późno
  4. Na jaw wyszła porażająca prawda o pogrzebie Jerzego Pilcha. Żałobnicy o niczym nie mieli pojęcia
  5. Gessler nie wytrzymała, nie mogła dłużej milczeć. Wydała pilny apel
  6. Cuckold czyli nowy rodzaj zdrady. Kobiety nie mają o niej pojęcia

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News