Wielki cios dla Tadeusza Rydzyka. Właśnie dostał surowy zakaz, porażający powód

Wielki cios dla Tadeusza Rydzyka. Właśnie dostał surowy zakaz, porażający powód Źródło: youtube.com Radio Maryja

Ogromny cios wymierzony w ojca Tadeusza Rydzyka - otrzymał surowy zakaz. Duchowny nie będzie miał możliwości odprawiania mszy w kilku parafiach, ani organizowania spotkań na terenie katolickich parafii w jednej z archidiecezji, o czym zadecydował arcybiskup. Znamy powody podjęcia tak szokującego kroku.

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał bardzo poważny zakaz. Nie będzie mógł odprawiać mszy, ani organizować spotkań na terenie parafii katolickich w całej archidiecezji. Co spowodowało wymierzenie tak ogromnego ciosu w stronę toruńskiego redemptorysty?

Tadeusz Rydzyk z zakazem odprawiania mszy na terenie katolickich parafii w jednej z archidiecezji. Znamy powód

Mowa o archidiecezji Edmonton oraz podlegającym jej parafiom w zachodniej części Kanady. Arcybiskup Edmonton Richard Smith podjął decyzję o wydaniu zakazu odprawiania mszy oraz organizacji jakichkolwiek spotkań na terenie wszystkich katolickich parafii w tej archidiecezji dla ojca Tadeusza Rydzyka. Oznacza to, że zakaz będzie obowiązywał jurysdykcje kościelne takie jak: Diecezja Calgary, Diecezja św. Pawła, Archidiecezja Grouard-McLennan, Diecezja Mackenzie-Fort Smith oraz Ukraińska katolicka eparchia Edmonton. 

Calgary oraz Edmonton są miastami, w których mieszka bardzo duża część kanadyjskiej Polonii. Dlaczego księdzu wydano tak rygorystyczny zakaz? Powodem podjęcia takiej decyzji jest brak akceptacji na oburzające zachowanie księdza, takie jak: brak tolerancji, liczne powiązania polityczne, ksenofobia oraz antysemityzm. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Na antenie Radia Maryja ojciec Tadeusz Rydzyk nazywał posłów lewicy "sodomitami", porównywał ekologów do Armii Czerwonej, Unię Europejską do ZSRR, z kolei Gretę Thunberg nazwał dzieckiem, które powinno się uczyć, zamiast "manipulować innymi dziećmi". 

Thomas Lukaszuk, który jest Kanadyjczykiem polskiego pochodzenia z końcem roku wysłał petycję skierowaną do samego papieża Franciszka w celu ukrócenia działalności politycznej toruńskiego redemptorysty. Apel podpisało niemal 200 tysięcy osób, o czym informował Onet. 

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka. Ciężko uwierzyć, że nie żyje

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

- Zwracamy się z prośbą o ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji. Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim. Tadeusz Rydzyk bierze aktywny udział w polskiej polityce - czytamy we fragmencie przesłanego apelu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tego jeszcze nie było. Widzowie TVN byli zadziwieni, pojawił się gość specjalny
  2. Grypa i Covid-19 równocześnie? Wypowiedź lekarza nie pozostawia złudzeń
  3. Wszyscy trzymali kciuki, Tomasz Stockinger właśnie oświadczył. Nie mógł dłużej ukrywać prawdy
  4. Jest afera, Lech Wałęsa ujawnił treść listów. Jeden szczegół od razu przykuwa uwagę, przesadził?
  5. Tragiczne informacje o śmierci aktorki obiegły media. Ciało znaleziono w domu, miała dopiero 36 lat
  6. Nęka cię ból głowy? Połączenie 3 składników zdziała prawdziwe cuda, dolegliwość zniknie jak ręką odjął

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News