zakaz loty wyjątki
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 16 Września 2020

Od dziś obowiązuje nowy, surowy zakaz. W ostatniej chwili wprowadzono dwa kluczowe wyjątki

Już od dziś w życie wchodzi, nowy, surowy zakaz dotyczący wszystkich Polaków. Ministerstwo wydało komunikat dotyczący zmian oraz opublikowało listę, z którą powinien zapoznać się każdy. Niestety wszystko wskazuje na to, że czekają nas spore utrudnienia. Wiele osób nie będzie zadowolonych.

Ważny, surowy zakaz wchodzi w życie już od dzisiaj. Niestety nie mamy dobrych wiadomości dla wielu Polaków. Zmiany, które zaczynają obowiązywać od 16 września, mogą sprawić dużo utrudnień. Ministerstwo opublikowało komunikat, który dotyczy nowego rozporządzenia oraz listę, z którą wszyscy koniecznie powinni się zapoznać.

Tomasz Komenda po raz kolejny usłyszał wiele gorzkich słówDzieje się najgorsze. Chodzi o Tomka Komendę, nagle koszmar powróciłCzytaj dalej

Już od dziś w życie wchodzi bardzo ważny nowy zakaz, Polacy nie będą zadowoleni

16 września w życie wchodzi nowe rozporządzenie dotyczące zakazu organizacji regularnych rejsów pasażerskich do wybranych państw i z nich. Wiele osób, które zdecydowały się odłożyć swój urlop na wrzesień z nadzieją na poprawę sytuacji epidemiologicznej, bardzo się zawiodą. W opublikowanym we wtorek rozporządzeniu znalazło się 30 państw. Jednym z nich jest Francja, która po raz pierwszy pojawiła się na wykazie.

Zniesione zostały loty do państw takich jak: Rumunia, Albania, Malta oraz Kosowo. Wymienione kraje były objęte zakazem w poprzednich rozporządzeniach. Na liście pozostały: Izrael, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina, Mołdawia oraz Stany Zjednoczone.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aktorka mimo upływu lat nadal zachwyca swoim wyglądemPamiętacie Dr Quinn? Aktorka ma już 69 lat, ciężko uwierzyć jak wyglądaCzytaj dalej

Zgodnie z zapowiedziami, które pojawiły się w zeszłym tygodniu, na liście z zakazem lotów miało znaleźć się 31 krajów. Z początkiem bieżącego tygodnia w Biuletynie Informacji Publicznej pojawił się jednak projekt rozporządzenia nie zawierający takiej listy. Pojawiła się tam jednak definicja poziomu zachorowań, po którego przekroczeniu realizowanie rejsów pasażerskich miałoby zostać zakazane.

Współczynnik miał wynosić 90 przypadków nowych zakażeń na sto tysięcy mieszkańców w okresie ostatnich dwóch tygodni. Ostatecznie w nowym rozporządzeniu obowiązującym od dziś pojawiła się lista państw, które zostały objęte zakazem. Znalazły się w nim również dwa wyjątki od zakazu.

Dzisiaj grzeje:

1. Już wiemy, co dalej ze ślubami i weselami. Zapadła decyzja potwierdzona przez Kościół

2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

3. Polacy powinni się już przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o najbliższą zimę

Pierwszym wyjątek dotyczy samolotów czarterowych, które do rozkładu lotów zostały wprowadzone jeszcze przed wejściem w życie rozporządzenia. Drugi wyjątek z kolei pojawia się po raz pierwszy i jest to wyłącznie spod zakazu państw, które deklarują wykonywanie testów na koronawirusa na lotniskach. Deklarują one wpuszczanie na pokład samolotu jedynie tych pasażerów, których wynik okazał się negatywny. Nowe rozporządzenie będzie obowiązywało przez dwa tygodnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. "Tomasz Komenda powinien wrócić do więzienia". Niewyobrażalnie przykre słowa matki zamordowanej
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Zapytali ministra zdrowia o zamknięcie szkół. Podał konkretny termin
  4. Śmierć nadeszła nagle, 3 córki osierocone. Aktorka uwielbiana z "M jak miłość" i "BrzydUli" pogrążona w żałobie
  5. Popularne leki wycofane z aptek w całej Polsce. Jeśli je masz, natychmiast je wyrzuć
  6. Niestety, mamy fatalne wiadomości. Dziś ostatni dzień, pojawiły się niepokojące ostrzeżenia

Psychotest z obrazkiemCo zobaczyłeś na obrazku jako pierwsze? Szybki psychotest obnaży twoje największe lękiCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News