Zakaz lotów nie zostanie przedłużony
Pikio.pl
Irmina Jach - 13 Stycznia 2021

Jest potwierdzenie, znika jeden z uciążliwych zakazów. Obowiązuje jeszcze tylko dzisiaj

Zakaz lotów, który obowiązywał do 13 stycznia 2021 roku, nie zostanie przedłużony. Wiceminister infrastruktury Marcin Horała poinformował, że rząd nie planuje stworzenia nowego rozporządzenia. To wspaniała wiadomość dla Polaków, którzy mieszkają w Wielkiej Brytanii.

Zakaz lotów pomiędzy Polską, Wielką Brytanią i Irlandią Północną nie zostanie przedłużony. Polacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich, którzy planowali odwiedzić rodzinę w kraju, mogą odetchnąć z ulgą. Warunkiem wjazdu do Polski jest dziesięciodniowa kwarantanna.

Zakaz lotów nie zostanie przedłużony

- Rozporządzenie wygasa 13 stycznia i nie pracujemy nad nowym - przekazał wiceminister infrastruktury Marcin Horała w rozmowie z PAP. Polityk w ostatnich miesiącach był odpowiedzialny za opracowanie projektów ws. zakazów w ruchu lotniczym.

-Brak zakazu administracyjnego lotów. Kiedy i jakie pojawią się w siatce połączeń to już decyzja przewoźników. Dla wszystkich przylatujących obowiązuje 10-dniowa kwarantanna - dodał we wpisie opublikowanym na Twitterze.

Ostatni projekt pojawił się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów zamieszczonym na stronie BIP we wtorek 5 stycznia. Rozporządzenie regulowało ruch lotniczy pomiędzy Polską a Wielką Brytanią i Irlandią Północną.

Więźniowie zgotowali „przywitanie” ojcu, który zabił noworodka. Porażające nagranie, wiemy co dalejWięźniowie zgotowali „przywitanie” ojcu, który zabił noworodka. Porażające nagranie, wiemy co dalejCzytaj dalej

- W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - napisano w projekcie rozporządzenia Rady Ministrów.

Rozporządzenie wprowadzało zakaz wykonywania, na lotniskach i lądowiskach wpisanych do odpowiednich rejestrów i ewidencji, lądowania cywilnych samolotów przewożących pasażerów „wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej”.

Wielka Brytania i Irlandia Północna znalazły się w wykazie państw z zakazem lotów do Polski, gdyż wykryły u siebie nową mutację koronawirusa SARS-CoV-2. Sytuacja epidemiologiczna na Wyspach Brytyjskich w minionych tygodniach była krytyczna.

Na początku stycznia Zjednoczone Królestwo ogłosiło całkowity lockdown. Z powodu COVID-19 umiera tam nawet tysiąc osób dziennie. W najbliższych dniach policja na Wyspach ma zaostrzyć egzekwowanie przepisów. Planuje się również wprowadzenie rygorystycznych zasad dla podróżujących.

Jak poinformowało brytyjskie ministerstwo transportu, przekraczający granicę kraju będą musieli przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa. Nowe przepisy wejdą w życie w piątek 15 stycznia. Turyści, którzy nie dopełnią obowiązków, będą musieli liczyć się z karą grzywny.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: Money/Gazeta.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News