zakaz jedzenia i picia na ulicy Polacy mandaty
Pixabay mucahityildiz
Joanna Szwalikowska - 12 Października 2020

Wielu nie ma pojęcia, obowiązuje zakaz jedzenia i picia na ulicy. Polakom grożą wysokie mandaty

Wiele osób może nie zdawać sobie sprawy z tego, że na ulicach obowiązuje całkowity zakaz jedzenia oraz spożywania napojów. Polacy, którzy nie będą się do tego stosowali, mogą słono zapłacić. Główny Inspektorat Sanitarny rozwiał wszelkie wątpliwości.

Od soboty 10 października w całej Polsce obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust oraz nosa w przestrzeni publicznej. Wiele osób zadało sobie z pewnością pytanie o to, czy w drodze wyjątku możliwe jest spożywanie posiłków czy napojów np. zakupionych na wynos w lokalach gastronomicznych. Jak się okazuje, na ulicach panuje zakaz jedzenia i picia. Można za to otrzymać wysoki mandat.

koronawirus eksperci biją na alarmWszyscy byli w błędzie. Eksperci nie mają wątpliwości i biją na alarm, chodzi o koronawirusaCzytaj dalej

Na ulicach obowiązuje zakaz jedzenia oraz picia. Grożą za to wysokie mandaty

Wprowadzenie w przestrzeni publicznej obowiązku zasłaniania ust oraz nosa budzi wśród Polaków wiele pytań. Jednym z nich było to, czy w drodze wyjątku możemy zdjąć maseczkę podczas spożywania posiłków lub napojów zakupionych w lokalach gastronomicznych na wynos. Główny Inspektorat Sanitarny udzielił odpowiedzi na to pytanie na swojej stronie internetowej w zakładce "Q&A dotyczące żywności i koronawirusa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- Nakaz zasłaniania ust i nosa obowiązuje wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy. Nie zawiera on odstępstw dotyczących spożywania posiłków, lodów, gofrów, hot dogów etc. w miejscach objętych nakazem noszenia maseczek - czytamy na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Kwestia wymagająca podkreślenia to, iż w Polsce nie ma zakazu prowadzenia działalności gastronomicznej na wynos. Po odebraniu posiłku możemy go jednak spożyć wyłącznie w domu lub lokalu. Konsumpcja na zewnątrz wiązałaby się z koniecznością zdjęcia maseczki w przestrzeni publicznej. Za to grozi nam mandat w wysokości 500 złotych.

Dzisiaj grzeje:

1. Pilny apel do Polaków. Grozi nam drugi lockdown? PAN: sytuacja jest dramatyczna

2. Uczniowie natychmiast odesłani na naukę zdalną. Nie było innego wyjścia, nauczyciele WF-u mają koronawirusa

3. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

Zakażenie koronawirusem w ciągu ostatniej doby zostało potwierdzone u 4394 osób, z kolei 35 zmarło, poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia na Twitterze. Najwięcej zakażeń (690) zostało odnotowanych w województwie małopolskim. Najwyższy bilans od początku pandemii koronawirusa padł 10 października. Wówczas zdiagnozowano 5300 osób.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Osobisty dramat gwiazdy disco polo. Nielegalnie sprzedają jej zdjęcia bez ubrań w internecie za kilka złotych
  2. Arkadiusz Milik. Powinien grać z Robertem Lewandowskim w pierwszym składzie reprezentacji?
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Marta odkryła przepis na pierogi ruskie sprzed 100 lat. Nigdy się nie rozpadają, robi się je w chwilę

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News