Zakaz lotów przedłużony
Pikio.pl
Irmina Jach - 11 Listopada 2020

Dziś wszedł w życie nowy zakaz obowiązujący wszystkich Polaków. Fatalne wiadomości, należy wiedzieć

Zakaz, którego obawiało się tysiące Polaków zaczął obowiązywać dziś, w środę, 11 listopada. To fatalna wiadomość dla wielu osób, będą musiały diametralnie zmienić swoje życiowe plany. Trudno uwierzyć, że zdecydowano się na taki krok. Niestety, dla wielu to złe informacje. Warto zapoznać się z poważnymi konsekwencjami, jakie niesie obostrzenie.

Zakaz lotów międzynarodowych, decyzją władz, wszedł dziś w życie. Rząd zdecydował się na przedłużenie okresu obowiązywania obostrzenia, które od pewnego czasu stanowi duże utrudnienie dla szerokiej grupy Polaków. Niestety, najbliższy czas nie przyniesie powodów do radości.

Zacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaZacznie się już dziś o 14:00, służby z całego kraju w pełnej gotowości. Sytuacja jest poważnaCzytaj dalej

Zakaz lotów międzynarodowych wszedł dziś w życie

Rząd, z godnie z planem, przedłużył obowiązywania zakazu międzynarodowych lotów cywilnych do dziesięciu państw od środy, 11 listopada do wtorku, 24 listopada. Najnowszy projekt rozporządzenia Rady Ministrów został opublikowany we wtorek na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji.

- W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń wirusem SARS-CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - napisano w projekcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Do wtorku, 10 listopada, obowiązywało rozporządzenie Rady Ministrów z 23 października. Na jego mocy zakaz wykonywania międzynarodowych lotów cywilnych obejmował terytoria 34 krajów. Wśród nich znalazły się między innymi Stany Zjednoczone, Czarnogóra i Izrael.

- W związku z tym konieczne jest wydanie nowego rozporządzenia wprowadzającego zakazy w ruchu lotniczym w odniesieniu do lotów międzynarodowych po powyższym terminie - napisano w uzasadnieniu do projektu rozporządzenia.

Najnowszy projekt stworzony przez Radę Ministrów wprowadził zakaz - na lotniskach z rejestru tych cywilnych, a także lądowisk wpisanych do ich ewidencji - lądowania samolotów pasażerskich lotów międzynarodowych z portów 10 krajów.

W projekcie uwzględniono: Bośnię i Hercegowinę, Gruzję, Czarnogórę, Jordanię, Argentynę, Armenię, Kostarykę, Liban, Macedonię oraz USA, z wyjątkiem lotnisk w dwóch stanów: Illinois i Nowy Jork. Rozwiązania zbliżone są do tych, które rząd przedstawił 23 października.

Nieuwzględnienie w wykazie państw objętych zakazem państw członkowskich Unii Europejskiej, Europejskiego Obszaru Gospodarczego, strefy Schengen, według autorów projektu, "ma na celu urzeczywistnienie zasady swobodnego przepływu osób w ramach tych obszarów.

Dzisiaj grzeje:

1. Do późnych godzin tłumy stały i skandowały pod kurią. Domagały się sprawiedliwości, chodzi o kardynała Dziwisza

2. WP: Podjęto decyzję ws. lockdownu. Mieszkankom i mieszkańcom Polski pozostało już tylko czekać

3. Lech Wałęsa przekazał smutną wiadomość. Współczujemy

.Zakaz międzynarodowych lotów pasażerskich, tak jak uprzednio, nie będzie stosowany do samolotów wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie Prezesa Rady Ministrów, lotów realizowanych na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, wojsk obcych oraz lotów z lotnisk położonych na terytorium państw, które notyfikowały Rzeczypospolitej Polskiej wprowadzenie rozwiązań gwarantujących, że na pokład statku powietrznego będą przyjmowani wyłącznie pasażerowie, wobec których wykonano z wynikiem negatywnym test diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2.

- Dotychczas zakazy w ruchu lotniczym nie były stosowane do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe na zlecenie albo za zgodą Prezesa Rady Ministrów. W projektowanym rozporządzeniu wskazane rozwiązanie zastąpiono: zleceniem Prezesa Rady Ministrów oraz zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego - wskazano w uzasadnieniu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszystko trwało tylko chwilę, sekundy dzieliły kobietę od śmierci. Pitbull poświęcił się, aby uratować właścicielkę
  2. Tysiące osób w żałobie. Nie żyje kultowy Polak, dla wielu był wzorem do naśladowania
  3. Wykryto nieprawidłowości w intratnym interesie Tadeusza Rydzyka, w akcji prokuratura. Reakcja służb jest zaskakująca
  4. Grób legendy TVP doszczętnie zniszczony, trudno znaleźć go na cmentarzu. Bardzo przykry widok
  5. Skandal, lekarka odesłała 56-latka do domu z błahego powodu. Niestety, potem na pomoc było za późno
  6. NASA podpisała historyczne umowy z 17 firmami. Zajmą się rewolucyjną technologią kosmiczną
  7. Artur Barciś stoczył walkę z koronawirusem. Wiemy, jak teraz czuje się uwielbiany aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News