Rząd ostrzega przed zmianami w uciążliwym zakazie. Polacy nie mieli pojęcia o fatalnej sytuacji
Weronika Wasiak - 10 Września 2020

Rząd ostrzega przed zmianami w uciążliwym zakazie. Polacy nie mieli pojęcia o fatalnej sytuacji

Znienawidzony przez wielu zakaz niebawem znacząco się zmieni? Choć nie da się ukryć, że Polacy czekają na to z narastającą niecierpliwością, raczje nie takich informacji oczekiwano. Rząd ostrzega, sytuacja jest fatalna.

Jeden zakaz jest znoszony, na jego miejscu pojawia się kolejny, a jeszcze inny już widnieje w planach - tak od marca przedstawia się sytuacja w Polsce i na świecie. Epidemia koronawirusa wywróciła życie ludzi do góry nogami i nie w sposób przewidzieć, kiedy i czy w ogóle, wszystko wróci do normy. Ze względu na ciągły przyrost nowych zakażeń rząd jest zmuszany do zmiany obostrzeń w taki sposób, by pozwoliły one zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa. Właśnie pojawiły się doniesienia w sprawie jednego z nich.

Przygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychPrzygnębiające informacje z Polski. Aż 17 ofiar śmiertelnych a wśród nich policjant, dziesiątki rannychCzytaj dalej

Uciążliwy zakaz drastycznie się zmieni, ale na niekorzyść? Rząd ostrzega

Przypominamy, że od 2 do 15 września obowiązuje zakaz lotów z lotnisk w 44 państwach i terytoriach do Polski. Decyzja w tej sprawie zapadła dość niespodziewanie i z pewnością zaskoczyła wszystkich przebywających akurat na wakacjach w objętym zakazem kraju. Tymczasem jak donosi TVN24, Ministerstwo Spraw Zagranicznych wymieniło kolejnych 21 miejsc, które już niedługo mogą znaleźć się na tzw. czerwonej liście. Mowa m.in. o Francji, Chorwacji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich czy Ukrainie. Są to kraje ze współczynnikiem przekraczającym 60 zakażeń na 100 000 osób. Obejmując takie miejsca zakazem przylotów do Polski rząd chce zminimalizować rozprzestrzenianie się wirusa w naszym kraju.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Matura i gwiazdy, które jej nie zdałyPolskie gwiazdy, które bez matury zrobiły oszałamiającą karierę. Wcale się tego nie wstydzą i zarabiają krocieCzytaj dalej

Kraje z "pomarańczowej listy":

Andora, Aruba, Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Chorwacja, Francja, Gibraltar, Guam, Gujana, Gwatemala, Monako, Palestyna, Polinezja Francuska, Portoryko, Saint-Martin, San Marino, Trynidad i Tobago, Ukraina, Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych, Wyspy Owcze, Wyspy Turks i Caicos, Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Czy rząd zadecyduje ostatecznie o objęciu zakazem również tych państw? Odpowiedź na to pytanie z pewnością przyniosą najbliższe dni. Tymczasem MSZ apeluje do Polaków, by w dobie epidemii, a tym bardziej wprowadzaniu takich obostrzeń, wstrzymać się z wyjazdami po za granice naszego kraju. Sytuacja nadal jest fatalna, a podróże między krajami utrudniają zapanowanie nad nią.

Dzisiaj grzeje:

1. Naprawdę smutna informacja dotarła do mediów. Nie żyje Kubuś, wszyscy mieli nadzieję, że wygra
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie

3. Ogromna strata, tysiące fanów w żałobie. Nie żyje artysta uwielbiany na całym świecie

- W związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną na świecie i pojawianiem się nowych ognisk zakażeń koronawirusem MSZ zaleca daleko idącą wstrzemięźliwość w planowaniu wyjazdów zagranicznych" - napisano w komunikacie. Resort przypomniał, że "podejmując decyzję o wyjeździe, należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych - informuje MSZ cytowane przez TVN24.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda TVN dziś wolałaby zapomnieć o swoim udziale w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler poniosła porażkę
  2. Otworzył wojskową konserwę z 1900 roku. Zawartość zwaliła go z nóg [wideo]
  3. Tadeusz Rydzyk ukrywał prywatny swój sekret przez dziesiątki lat. W końcu wyszła na jaw
  4. Nadchodzi przełomowa zmiana ws. obowiązku noszenia maseczek? Media dotarły do poufnych informacji
  5. Nikt nie spodziewał się lepszych informacji. Zacznie się już w weekend, niebywałe doniesienia
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Cezary Pazura pokazał domNiebywałe, jak wygląda wnętrze domu Cezarego Pazury. Aż dziw, że wszystko do siebie pasujeCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News