Zakaz dla jeżdżących autami
unsplash.com Courtney Corlew
Weronika Wasiak - 8 Listopada 2020

Nowe zakazy dla jeżdżących autami. Wyjątki tylko dla nielicznych osób

Kolejny zakaz wchodzi w życie, tym razem chodzi o osoby jeżdżące autami. Lepiej zapoznać się z informacjami, które dotarły do mediów.

W październiku zakaz gonił zakaz, a te, które obowiązywały już wcześniej zostały przez rząd zaostrzone. Władze kraju nie zdecydowały jednak o całkowitym lockodownie, co z kolei wynika z trudnej sytuacji gospodarczej. W zamian obostrzeniami dotykane są kolejne dziedziny i osoby. Właśnie poinformowano o zupełnie nowej.

Na miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieNa miejscu ratownicy, strażacy i wozy bojowe, służby szukają ludzi. Katastrofa w dużym polskim mieścieCzytaj dalej

Nowy zakaz dla osób jeżdżących autem. Kogo nie obowiązuje?

Jak donosi Super Express, w najmniej spodziewanym momencie rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń dla podróżujących w pojazdach 8 i 9-osobowych. Zgodnie z nowymi restrykcjami, w takim aucie jednocześnie mogą przebywać nie więcej niż 4 osoby.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Serwis zauważa jednak, że nowy zakaz zawiera pewien szczegół, który najwyraźniej umknął uwadze władzom. Z rozporządzenia wynika bowiem, że w samochodach, w których komplet pasażerów o 8-9 osób podróżować mogą wyłącznie 4. Z kolei jednak w pojazdach, gdzie komplet stanowi 7 pasażerów, w tym samym czasie wewnątrz może przebywać... 7 osób.

Z dalszych doniesień Super Expressu wynika, że to jeszcze nie koniec wpadek rządu. Kolejna dotyczy policjantów czy innych służb mundurowych. Funkcjonariusze bowiem nierzadko podróżują w busach, w których komplet pasażerów to zdecydowanie więcej niż 7 osób, co w praktyce oznacza, że zadysponowani do akcji mundurowi nie mogliby jechać w pełnym składzie.

Tabloid wyszczególnia również wyjątki, których wspomniany zakaz nie dotyczy. Chodzi przede wszystkimi o osoby wspólnie na co dzień mieszkające, czyli np. duże rodziny.

7 listopada rozszerzono listę wyjątków i uwzględniono w nich wcześniej wymienionych funkcjonariuszy. Co więcej, w "gronie szczęśliwców", którzy nie muszą dostosowywać się do obostrzenia są sportowcy, ale tylko w przypadku, gdy zmierzają oni akurat na zawody bądź z nich wracają.

Dzisiaj grzeje:

1. Podczas pogrzebu usłyszeli płacz i dziwne dźwięki z trumny. Kiedy otworzyli wieko, zamarli, natychmiast podjęli decyzję

2. Wojciech Cejrowski w środku nocy przekazał niepokojącą wiadomość. Prosi wszystich o modlitwę, co się dzieje?

3. Wspaniałe wieści dla emerytów. Dostaną dodatkowe pieniądze, wiemy kiedy

Super Express przypomina również, że rząd zrezygnował z nakazu zasłaniania ust oraz nosa w samochodzie osobowym, jeżeli podróżujemy ze znajomym lub współpracownikiem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Malutkie rysie pilnie poszukiwane. Nie żyje ich mama, słynna rysica Nelly
  2. Kamil Stoch i jego żona zachwycili kibiców. Nasz mistrz pokazał fanom swoje "dziecko" (FOTO)
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Znaleźli szczątki dinozaura na niewłaściwym kontynencie. Historyczna zagadka, naukowcy są w kropce
  7. Małgosia z 5. edycji “Rolnik szuka żony” jest nie do poznania. Teraz zdradziła sekret swojej metamorfozy

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News