Jest oficjalne rozporządzenie. Niestety, wiele zakazów dotyczy całej Polski, nie tylko 19 powiatów

Jest oficjalne rozporządzenie. Niestety, wiele zakazów dotyczy całej Polski, nie tylko 19 powiatów Źródło: pikio

Każdy zakaz związany z koronawirusem dzieli Polaków - niektórzy są za ich wprowadzeniem, inni pokazują swoją buntowniczą naturę. Należy mieć na uwadze, że niektóre ograniczenia dotyczą całej Polski, a nie tylko wyszczególnionych przez Ministerstwo Zdrowia powiatów.

Ministerstwo Zdrowia, wprowadzając każdy zakaz, opiera się na statystykach - a te w ostatnim czasie są dość zatrważające. Wczoraj padł kolejny rekord 726 nowych dobowych przypadków. Restrykcje są konieczne.

Ministerstwo Zdrowia wprowadziło 3 strefy

Polacy byli w szoku kiedy dowiedzieli się o powracających obostrzeniach. Wszystko za sprawą kroków podjętych przez Ministerstwo Zdrowia i podzielenie powiatów na 3 strefy - zieloną, żółtą i czerwoną. Okazało się, że aż 19 powiatów trafiło na listę stref żółtych i czerwonych, to właśnie tam sytuacja epidemiologiczna rozwija się dynamicznie i agresywnie. W strefie czerwonej zamknięto m.in. kina, siłownie, wesołe miasteczka, na weselach zaś wprowadzono limit 50 osób. W kościołach obowiązuje tam zasada 1 osoby na 4 m², a wydarzenia kulturalne zostały odwołane. Co ciekawe, działalność hotelarska może być utrzymana.

W rozporządzeniu można przeczytać, że w strefach "będą obowiązywały, poza ograniczeniami przewidzianymi dla całości terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, dalej idące zakazy i nakazy oraz większe ograniczenia niż na pozostałym obszarze kraju". Nie każdy wie, że kilka zakazów dotyczy całej Polski, a nie tylko wyszczególnionych jednostek administracyjnych.

Zakaz za zakazem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Należy pamiętać, że zgodnie z rozporządzeniem w całym kraju obowiązuje zakrywanie nosa i ust - maseczką lub przyłbicą. Dotyczy to głównie zamkniętych pomieszczeń: lokali usługowych, sklepów, galerii handlowych. Od 1 września nie będzie można już się usprawiedliwiać chorobami układu oddechowego - trzeba będzie mieć przy sobie stosowne zaświadczenie, inaczej dostaniemy mandat. Nakaz zakrycia nosa i ust dotyczy wszystkich.

Dzisiaj grzeje: 1. Nikt się nie spodziewał. Dagmara przekazała radosną nowinę, zewsząd płyną gratulacje
2. Michał Wiśniewski od lat zmaga się z nieuleczalną chorobą. Jest praktycznie niewidoczna
3. Rafał Trzaskowski przekazał pilną wiadomość. Wszystko po nagłej i tragicznej śmierci wielu osób

Każdy wracający do kraju z zagranicy będzie zobowiązany do podania Służbom Granicznym adresu swojego miejsca zamieszkania lub pobytu oraz pozostawienie danych kontaktowych. W przypadku choroby ma to pozwolić namierzyć osoby potencjalnie zagrożone zarażeniem. Poza tym osoby wracające z zagranicy (dotyczy to obywateli państw spoza UE) będą musiały poddać się 14-dniowej kwarantannie, aż do momentu uzyskania negatywnego wyniku.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Może dojść do najgorszego. Polsat przekazał zatrważające wieści
  2. Wszyscy milczeli o jednym nowym zakazie. Minister się wygadała, wejdzie w tym tygodniu w trybie natychmiastowym
  3. Siostra Kory przerwała milczenie. Dopiero teraz zdecydowała się powiedzieć całą prawdę
  4. Pół Polski objęte pomarańczową strefą. Bardzo duże niebezpieczeństwo, lepiej zostać w domu
  5. Po dekadach występów wysokość emerytury Maryli Rodowicz zasmuca. Nie może odpocząć, wciąż musi pracować

Źródło: Money

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News