Zakaz nie tylko dla czerwonych stref
Unsplash Anastasiia Chepinska
Irmina Jach - 5 Października 2020

Poważny zakaz nie tylko dla czerwonych stref, ale dla całego kraju? Dziennikarze RMF ujawnili ustalenia

Zakaz, który w najbliższej przyszłości ma być rozszerzony przez rząd, budzi wielkie kontrowersje wśród Polaków. Trudno się dziwić, już wkrótce codzienność wielu mieszkańców naszego kraju diametralnie się zmieni. Według pierwotnych założeń zakaz miał funkcjonować w czerwonych strefach. Dziennikarze RMF ujawnili, że może stać się zgoła inaczej.

Zakaz, który według ustaleń Ministerstwa Zdrowia, miał być respektowany przez mieszkańców miejscowości znajdujących się w czerwonych strefach, już wkrótce może zostać rozszerzony na teren całego kraju. Dziennikarze dotarli do niepokojących wieści, trudno uwierzyć, że rząd to ukrywał.

TVP - nie żyje polski artystaTVP przekazało niewyobrażalnie smutne informacje. Nie żyje słynny polski aktor i reżyserCzytaj dalej

Zakaz dla czerwonych stref będzie obowiązywał na terenie całego kraju?

Rząd planuje rozszerzenie zakazu działalności kawiarni, barów i restauracji po godzinie 22:00. Z informacji przekazanych przez Ministerstwo Zdrowia wynikało, że obostrzenie miało obowiązywać w czerwonych strefach. Resort uważa, że wprowadzenie ograniczenia miałoby zamknąć furtkę, która prowadzi do łamanie prawa. Obecnie dyskoteki i kluby taneczne, zgodnie z wytycznymi sanitarno-epidemiologicznymi, nie mogą funkcjonować tak, jak przed pandemią. Lokale tego typu pozostają zamknięte od wielu miesięcy, co przynosi właścicielom poważne straty. Niestety, zakaz jest nagminnie ignorowany. Za dnia kluby udają restauracje, nocą zaś przyjmują swoją docelową formę. Ze względu na rosnącą liczbę zakażeń, jest to bardzo niebezpieczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, przekonywał, że zakaz nie będzie problematyczny, gdyż Polacy rzadko bywają w lokalach gastronomicznych po godzinie 22:00. Według niego osoby, które decydują się na taką formę rozrywki, szukają okazji do dobrej zabawy, a nie do spożycia posiłku.

- Obserwujemy tutaj m.in. narzędzia, jakie pojawiają się na arenie międzynarodowej. Tak było w przypadku naszej ostatniej decyzji, że wkrótce zamkniemy lokale gastronomiczne w strefie czerwonej po godzinie 22:00. Ktoś zauważy, że mało kto jada o tej porze, ale o to właśnie chodzi. Wieczorami lokale gastronomiczne to często tzw. "imprezownie". Okazuje się niejednokrotnie, że bary czy puby są wykorzystywane do obchodzenia zakazu działalności klubów i dyskotek - po godzinie 22:00 puszcza się w nich muzykę i organizuje imprezę - mówił Minister Zdrowia.

Dzisiaj grzeje:

1. W akcji straż, wojsko i karetki, ludzie są masowo wywożeni. Niepokojące sceny na zachodzie Polski

2. Uczestnik wybuczany przez widownię „The Voice of Poland”. Powiedział prawdę o Edycie Górniak

3. Mamy potwierdzenie, dwóch księży zakażonych koronawirusem. Sanepid pilnie szuka wiernych

Zakaz, który miał obowiązywać wyłącznie w strefach czerwonych, według informacji przekazanych przez dziennikarzy RMF, zostanie wkrótce rozszerzony na całą Polskę. W godzinach późniejszych, niż graniczna, jedzenie będzie mogło być wydawane wyłącznie na wynos.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nagły, ogromny protest w samym centrum Warszawy. Młodzi Polacy mają dość, ruszyli na ulice
  2. Nieprawdopodobny sukces Igi Świątek. Polka bezlitosna dla rywalki, wielkie brawa, pękamy z dumy
  3. Media przekazały tragiczną informację. Nie żyje wielka postać, miał koronawirusa
  4. Dorota Szelągowska miała koszmarny wypadek, nie mogła chodzić. Porażające wyznanie, przestała ukrywać
  5. Dorota Gardias już nic nie ukrywa. Porażające słowa ze szpitala, przeżyła dramatyczne chwile
  6. Masz w domu żeliwną maszynkę do mięsa? Jesteś prawdziwym szczęściarzem

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: RMF24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News