Wróci bardzo kłopotliwy zakaz? MZ ujawniło, w jakich regionach

Wróci bardzo kłopotliwy zakaz? MZ ujawniło, w jakich regionach Źródło: Piotr Molecki/East News

Tego nie spodziewał się kompletnie nikt - zakaz może wrócić, jednak będzie dotyczył tylko niektórych mieszkańców kraju. Ministerstwo Zdrowia będzie chciało postawić na regionalizację? Do sieci przedostały się pierwsze informacje na temat tego pomysłu.

Zakaz z dużą dozą prawdopodobieństwa może wejść w życie. Ministerstwo Zdrowia analizuje pierwsze zgromadzone dane, szykuje się wprowadzenie obostrzeń na nowo.

Pewne regiony mocno ucierpią?

Ministerstwo Zdrowia w ciągu najbliższych kilku dni może przedstawić szczegóły swojej decyzji. Chodzi o organizację wesel - zakaz organizowania przyjęć może wejść w życie już wkrótce. W związku z ciągle rosnącą liczbą zarażeń rząd zastanawia się nad dwoma rozwiązaniami.

Rząd postanowił podjąć rozmowy z branżą ślubną i szuka rozwiązań, które jednak umożliwią młodym celebrowanie tego wyjątkowego dnia. Chodzi m.in. o zmniejszenie liczby gości. Wojciech Andruszkiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia, zdradził, że rząd rozważa także wprowadzenie zakazu organizowania wesel w tych powiatach, które są ogniskami zakażeń. Wiadomo, że na tę chwilę kompletowana jest lista takich regionów i po analizie zostanie podjęta decyzja, czy warto zrezygnować z wesel.

Uciążliwy zakaz może powrócić, wielu osobom krzyżuje plany

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Problem tkwi jednak w tym, że osoby chcące zorganizować wesele za wszelką cenę, mogą to zrobić poza powiatem będącym ogniskiem zakażenia. W Polsce nie ma obowiązku rejestracji takiego wydarzenia, dlatego dziesiątki osób mogą spotkać się ze sobą w dowolnym, spokojnym miejscu. Kilka dni temu pisaliśmy na temat wprowadzenia możliwych kontroli - pracownicy sanepidu wspierani przez policjantów będą mogli sprawdzić, czy na przyjęciu są zachowane normy sanitarne, a liczba gości mieści się w przyjętych wcześniej obostrzeniach. Kontroli może podlegać samo wesele, ale też jego przygotowania.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych
2. Ministerstwo Zdrowia planuje nowe prawo. Dotyczyć będzie wszystkich Polaków

Rząd ma poważne argumenty, aby ponownie wprowadzić zakaz. Nie dość, że wczoraj po raz kolejny padł rekord zachorowań - 680 przypadków w ciągu doby, to wesela oprócz domów opieki, szpitali i kopalń są najczęstszym źródłem ognisk koronawirusa. Przykładowo po weselu w Nawojowej prawie 4 tys. osób wylądowało na kwarantannie, a dziesiątki osób są zarażone. Chociaż państwo młodzi zmieścili się w limicie gości, to wystarczyła tylko jedna chora osoba, żeby wywołać chaos.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca mieli nadzieję. Niestety, nie żyje
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Jacek Kurski w centrum ogromnej afery. Zadziwiające doniesienia mediów, jak się wytłumaczą?

Źródło: Rzeczpospolita

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News