Zakaz dla kierowców
Flickr Karolina Kabat
Irmina Jach - 4 Listopada 2020

Nowy zakaz dla jeżdżących samochodami. Wiele osób mówi o wręcz żenującej sytuacji

Zakaz, który został ustanowiony z uwagi na rosnące zagrożenie epidemiologiczne, wpłynie na wszystkich Polskich kierowców. Nowa zasada znacznie ogranicza możliwość swobodnego poruszania się po polskich drogach. Wielu Polaków uważa, że najnowsze obostrzenie jest absurdalne i prowadzi do żenujących sytuacji.

Zakaz wprowadzony przez rząd wzbudza irytację wśród Polaków. Nowe rozporządzenie rygoru sanitarnego wydaje się być nieprzemyślane i niedoprecyzowane.

Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychPilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnychCzytaj dalej

Zakaz wprowadzony przez rząd wzbudza irytację wśród Polaków

Obostrzenia, które zostały wprowadzone w minionych tygodniach ze względu na niekorzystną sytuację epidemiologiczną, budzą dużą irytację wśród Polaków. Niektóre z obostrzeń wprowadzonych przez rząd wydają się być niedopracowane i niepotrzebne. Tak jest między innymi w przypadku limitu osób, które mogą jednocześnie podróżować samochodem.

Autorzy przepisu, chcąc zabiec transportowi zbiorowemu organizowanemu przez prywatnych właścicieli busów, stworzyli przepis, który ugodził wszystkich kierowców. Od wtorku, 3 listopada, prowadzący samochody są zobowiązani do przestrzegania następującej reguły:

- Do odwołania, w przypadku gdy przemieszczanie się następuje: pojazdami samochodowymi przeznaczonymi konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą - danym pojazdem można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących - brzmi zapis.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Zakaz dotyczy wszystkich pojazdów, które mogą przewozić jednocześnie od ośmiu do dziewięciu osób. Od wtorku mogą nimi jeździć zaledwie cztery osoby. Ograniczenie nie dotyczy osób, które mieszkają w jednym gospodarstwie domowym. Duże rodziny nie mają więc powodów do zmartwień.

- Ograniczenia, o którym mowa w ust. 1 pkt 3, nie stosuje się w odniesieniu do pojazdu samochodowego przeznaczonego konstrukcyjnie do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, którym poruszają się osoby zamieszkujące lub gospodarujące wspólnie - uściślono.

Obostrzenie zostało wprowadzone przede wszystkim z myślą o prywatnych przewoźnikach, ale niedostateczne dopracowanie sprawia, że dochodzi do absurdalnej sytuacji. Osoby, które na co dzień, w celach prywatnych, są posiadaczami małych busów, muszą przestrzegać obostrzeń, które nie obowiązują w samochodach osobowych.

Dzisiaj grzeje:

1. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz

2. Uwaga, co z Bożym Narodzeniem? Rzecznik rzadu zabrał głos ws. obostrzeń na święta

3. Nie żyje uwielbiany gwiazdor Polsatu. Miał tylko 31 lat

Tym samym przestronny bus zdaje się być - według rządu - mniej bezpieczną alternatywą niż pięcioosobowe auto miejskie, którym może jeździć jednocześnie pięć osób. Co więcej, zgodnie z najnowszymi przepisami, pasażerowie nie muszą mieć na sobie maseczek ochronnych.

Na rynku dostępne są również modele aut siedmioosobowych, które również nie podlegają limitowi, który został narzucony przez zakaz. Trudno dziwić się temu, że właściciele busów wyrażają swoje niezadowolenie.

Uważacie, że nowy przepis jest zasadny? A może wymaga dopracowania?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pani Danuta znalazła w lesie 2 małe labradorki. "Wywiezione na pewną śmierć"
  2. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  3. Stan był bardzo ciężki, lekarze robili co w ich mocy. Media obiegła właśnie wieść o stanie zdrowia męża Anny Dymnej
  4. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  5. Mama szła z synem za rękę. Nagle zrobiła niewyobrażalną rzecz, nagranie z polskiego miasta tylko dla wytrwałych
  6. Góra lodowa o długości 150 km dryfuje w stronę brytyjskiej wyspy. Skutki będą opłakane
  7. Maciej Stuhr pochwalił się siostrą i jej wyjątkowymi dziełami. "Wyrosła na wspaniałą artystkę" - napisał aktor
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Moto.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News