Zakaz wprowadził rząd
Pikio.pl
Monika Majko - 3 Listopada 2020

Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych

Zakaz dotknie wielu Polaków, rząd w ostatniej chwili opublikował rozporządzenie. Nowe zasady obowiązują już od dzisiaj.

Zakaz obowiązuje już od dzisiaj, nowe zasady obejmą wielu Polaków. Polski rząd w ostatniej chwili opublikował rozporządzenie w tej sprawie w Dzienniku Ustaw, wielu obywateli jest oburzonych tak nagłą decyzją władzy, nie mieli o tym pojęcia.

Zakaz obowiązuje od 3 listopada br.

W nocy z 2 na 3 listopada br. w Dzienniku Ustaw opublikowano nowelizację rozporządzenia o ograniczeniach związanych z pandemią koronawirusa. W zaktualizowanym dokumencie zawarto zmiany dotyczące transportu pojazdami kategorii, która dotąd nie była ujęta w przepisach o restrykcjach związanych z obecną sytuacją w kraju.

Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaTragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesieniaCzytaj dalej

Nowe zapisy dotyczą pojazdów konstrukcyjnie przeznaczonych do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób. Według rozporządzenia, w takich samochodach może jednocześnie podróżować nie więcej osób niż wynosi połowa miejsc siedzących, a w tę liczbę wlicza się również kierowca pojazdu.

Opublikowane w nocy rozporządzenie zakłada dwa odstępstwa od nowych obostrzeń. Nie będą miały one zastosowania w przypadku, gdy pojazdem podróżują osoby wspólnie gospodarujące lub zamieszkujące. Nie dotyczą również również pojazdów transportu specjalnego przeznaczonego do przewozu osób niepełnosprawnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Rząd wprowadził nowelizację rozporządzenia o ograniczeniach obowiazujących podczas pandemii koronawirusa

Nowe przepisy nie odnoszą się tylko do środków transportu publicznego, dotyczą więc wszystkich mieszkańców kraju, m.in. właścicieli firm, w których pracowników przewozi się transportem zorganizowanym właśnie za pomocą takich pojazdów.

Jeśli transportowani pracownicy nie mieszkają lub nie gospodarują wspólnie, do pojazdu nie będzie mogło wsiąść więcej osób, niż do zwykłego samochodu osobowego. Do tej pory nie wprowadzono bowiem ograniczeń prawnych związanych z liczbą pasażerów w osobówkach.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu

2. Premier Morawiecki nie wytrzymał. Odpowiedział kobiecie, miał już dość

3. Premier Morawiecki właśnie przekazał wiadomość. Dotyczy wszystkich Polaków

Jeśli chodzi o zakrywanie nosa i ust w pojazdach, wciąż obowiązują przepisy z 23 października. Twarz osłaniać trzeba w środkach komunikacji publicznej, w pozostałych pojazdach nie ma takiego obowiązku, jeśli przebywa w nim "co najmniej jedna osoba".

To istotne zmiany m.in. dla wszystkich kierowców minibusów. Nowe przepisy obowiązują od wtorku 3 listopada 2020 roku. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dramat na polowaniu. Myśliwy zastrzelił 16-letniego ucznia, który zbierał jabłka w sadzie
  2. Dawid Kubacki nieumyślnie zdradził swój sekret? Trener reprezentacji może być wściekły, wszystko przez jedno zdjęcie (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  7. "M jak miłość": w sieci pojawiło się mnóstwo zdjęć sprzed lat. Przemiana ulubionych aktorów wywołała w fanach ogrom emocji
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Autokult

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News