Specjalny komunikat rządu. Zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz, wielu Polaków czekało

Specjalny komunikat rządu. Zniesiony zostanie bardzo uciążliwy zakaz, wielu Polaków czekało Źródło: pikio

Zakaz zostanie zniesiony, to jest już pewne. Pojawił się specjalny komunikat rządu, a więcej informacji zostanie podanych w najbliższych dniach. Potrzebne są nowe wytyczne, by każdemu żyło się nieco lżej. Najważniejszy krok został już podjęty.

Zakaz zostanie zniesiony już niedługo, a wszystkie informacje zostaną ogłoszone na specjalnej konferencji. Na ten moment rąbek tajemnicy uchylił wiceminister zdrowia.

Zakaz będzie zniesiony dla wszystkich, to już koniec obostrzeń?

Wiceminister zdrowia, Waldemar Kraska, zapowiedział, że w tym roku wyjazdy za granicę z dużą dozą prawdopodobieństwa będą możliwe. O wszystkim dowiemy się w połowie czerwca - to ważna informacja dla osób, które od dawna planowały zagraniczny wypoczynek.

- To będzie taki moment, kiedy będziemy planowali te wyjazdy, kiedy będziemy wiedzieli dokąd możemy polecieć, czy zostaniemy w kraju - wyjaśnił polityk w paśmie Poranek Siódma9.

Wiceminister na pytanie, czy będziemy mogli spędzić wakacje za granicą odpowiedział: "Myślę, że tak", jednak nadal polecał spędzić urlop w kraju - aby wesprzeć branżę turystyczną.

- To jest wielkie utrudnienie, więc jeżeli zdecydujemy się już na to, żeby Polacy wyjeżdżali za granicę, to na pewno po powrocie, jeżeli nie ma uzasadnionych przyczyn, objawów chorobowych, to myślę, że żadnej kwarantanny nie będzie - mówił Waldemar Kraska. Powiedział także, że wszystkie decyzje są podejmowane na bieżąco, w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Coraz więcej krajów zaprasza turystów na wakacje

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzieci na pewno będą ucieszone, móc wyjechać na obozy i kolonie, na których spotkają się ze znajomymi i rozwiną swoje zainteresowania. To na temat obozów w kraju, a co z tymi za granicą - dowiemy się na konferencji. Osoby, które chciały wybrać się same, z partnerem, dziećmi lub znajomymi na południe Europy, mogą cieszyć się z kolejnych napływających informacji. Popularne kraje otwierają się na turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła druzgocząca wiadomość o nagłej śmierci. Nie żyje syn polityka, cały kraj w żałobie. Przykre informacje ze Stanów Zjednoczonych

2. Na weselu puścili hity disco polo. Warszawiance puściły nerwy, żenująca reakcja kobiety, nie wytrzymała

Kilka krajów europejskich zadeklarowało, że w okresie wakacyjnym chętnie przyjmą turystów, jednak pod reżimem sanitarnym. Polacy będą mogli pojechać do Chorwacji, od 15 czerwca do Grecji (kraj nie wpuści podróżnych startujących z portu lotniczego w Katowicach), od 1 lipca do Hiszpanii, a od 3 czerwca do Włoch.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Drętwienie rąk i nóg może ostrzegać o poważnej chorobie. Lepiej zwrócić na nie uwagę
  2. Mamy wyniki sondażu prezydenckiego wśród kibiców. Wyniki są wyjątkowo zaskakujące
  3. Anna Dymna ujawniła prawdę o "Janosiku". Widzowie się nie zorientowali
  4. Zabrał kotki mamie i zrobił z nimi niewyobrażalne rzeczy. Ciężko powstrzymać łzy, czytając doniesienia z południowej Polski
  5. Edyta Geppert wiele lat spędziła we wstydzie. Wyszło na jaw, że bardzo długo nie chciała się przyznać do jednej rzeczy
  6. Smutek właścicieli restauracji. Ich biznesy upadły po wizycie Magdy Gessler

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News