Zakaz
screen/TVP
Konrad Karpiuk - 2 Maja 2020

Rząd znosi kolejne zakazy już od poniedziałku. Wiemy, na jakich zasadach

Kolejny zakaz związany ze stanem epidemicznym w kraju ma być zniesiony już w ten poniedziałek. Zgodnie z zapowiedzią Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego, w związku z tym, że nie doszło do wzrostu zachorowań po ostatnich zwolnieniach z obostrzeń, będą usuwane kolejne ograniczenia. Szczególnie skorzystają na tym osoby lubiące aktywnie spędzać czas.

Do niedawna zakaz zgromadzeń uniemożliwiał spotkanie się drużyną na Orliku, czy organizacje treningów drużyn amatorskich. Choć do wznowienia rozgrywek jeszcze daleko, kolejne zdjęcie ograniczeń przez rząd, będzie dotyczyć także obiektów sportowych. Wiele boisk i orlików zostanie otwarte, będzie można z nich korzystać, ale pod zachowaniem warunków zaleconych przez Ministerstwo Sportu.

Kolejny zakaz zdjęty, fani piłki nożnej mają powód do radości

- W ramach odmrażania życia społecznego od poniedziałku działalność mogą wznawiać szkółki piłkarskie, na boiska będą mogli wracać też amatorzy. Na razie w ograniczonym zakresie, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności - powiedział rzecznik resortu sportu, Filip Cieszkowski.

Zagadka z wilkiemCzy potrafisz wypatrzeć skrytego w lesie wilka? 95% osób od razu się poddajeCzytaj dalej

Jak dowiedzieli się dziennikarze Sportowych Faktów WP, treningi będzie można prowadzić w grupach maksymalnie sześcioosobowych, podobnie w zespołach amatorskich. W przypadku szkółek, trener może być wyjątkowo siódmą osobą. Służyć ma to temu, aby w razie podejrzenia zarażenia, łatwiej wydzielić osoby do kwarantanny.

Szczegółowe zalecenia Ministerstwa Sportu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

Ponadto zaleca się aby były stałe grupy treningowe. Wymienianie zawodników może doprowadzić do potencjalnego rozszerzania się choroby. Ułatwi to także zlokalizowanie osób do kwarantanny. Ponadto można podzielić boisko na dwie połowy, to znaczy na jednej murawie mogą trenować dwa zespoły treningowe po sześć osób, pod warunkiem, że każdy zespół będzie się trzymał swojej połowy.

Dzisiaj grzeje:

1. Trzecia taka śmierć w Polsce. Prezydent przekazał tragiczne wiadomości
2.
Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

W przypadku boisk nie panuje zasada taka sama jak w kościołach (dotycząca powierzchni), niezależnie od rozmiarów boiska, ograniczenia są stałe. Ponadto na samym boisku nie powinniśmy nosić maseczek (które podczas uprawiania sportu mogą być niebezpieczne). Co więcej, możemy korzystać tylko z tych boisk, do których przydzielony jest administrator.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wieku
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Termin minął dzisiaj o 12:00. Miliony Polaków od poniedziałku odczują potężną zmianę
  5. Niebywale smutna wiadomość, śmierć przyszła niespodziewanie. Nie żyje Julia Romelczyk
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: Sportowe Fakty WP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News