Niepełnosprawna pani Alicja została upokorzona przez urzędników. Odmówiono jej mieszkania, bo nie chciała żyć z zasiłku

Niepełnosprawna pani Alicja została upokorzona przez urzędników. Odmówiono jej mieszkania, bo nie chciała żyć z zasiłku

Zasiłek był powodem, przez który odmówiono jej mieszkania i okrutnie upokorzono. Niepełnosprawna pani Alicja nie podejrzewała, że przyjdzie jej zmierzyć się z takim koszmarem.

Zasiłek, zamiast pomagać, stał się źródłem wszystkich jej problemów. Choć początkowo nic tego nie zwiastowało, urzędnicy potraktowali ją w niewyobrażalny sposób, a po wielu upokorzeniach zwyczajnie odmówiono jej mieszkania. Pani Alicja znalazła się pod ścianą i już nie wie, gdzie powinna szukać pomocy. 

Koszmar pani Alicji. Przez zasiłek odmówiono jej mieszkania 

Jeden z ostatnich reportaży TVN24 ukazał potworną rzeczywistość, z którą zmaga się pani Alicja Błaszczyk z Daleszewa pod Gryfinem. Kobieta cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i porusza się na wózku inwalidzkim. W życiu codziennym nie jest jej łatwo, bowiem mieszkając z rodziną na poddaszu, każdego dnia musi pokonać 21 schodów, z czego większość z nich jest stroma i wąska. 

Pani Alicja od kilku lat czeka na mieszkanie socjalne, jednak wciąż bez zmian znajduje się na liście oczekujących. Dotychczas żyła z rodzicami, otrzymując 2150 złotych zasiłku, a gdy postanowiła pójść do pracy, zaczęły się dla niej najgorsze problemy. Choć szybko udało jej się zdobyć zatrudnienie, niemal od razu została wykreślona z listy oczekujących na mieszkanie. Okazuje się, że wszystko dlatego, iż otrzymuje o 230 złotych za wysoki zasiłek. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Upokorzona przez urzędników 

Kobieta postanowiła walczyć o swoje, a w czasie spotkania z urzędnikami usłyszała, że jedyne co mogą jej zaproponować, to lokal w TBS. Co więcej, musiałaby ponieść wszelkie koszta wkładu własnego, na co w chwili obecnej pani Alicja nie ma pieniędzy.

Zastępca burmistrza Gryfina, Tomasz Miller, wyjaśnił dla TVN24, że brakuje mieszkań, dlatego podwyższenie ustalonego progu dochodowego nie byłoby w tym wypadku korzystne, podkreślając, że szanse kobiety na pozyskanie mieszkania jeszcze bardziej by spadły. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani

1. Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje mama czołowego ministra w rządzie PiS

- Musimy mieć świadomość, że poszerzając katalog osób uprawnionych do tego, aby to mieszkanie otrzymać, możemy sprawić, że tych potrzebujących pojawi się więcej. Może pojawić się ktoś, kto będzie w ocenie komisji zasługiwał na to mieszkanie bardziej, oczywiście mówię przez pryzmat przyznawanych punktów i oceny tej kolejności - wyznał w rozmowie z TVN24. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Od czwartku posypią się MANDATY. Drogówka nie będzie miała litości
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. W polskim szpitalu urodziły się bliźniaki o różnym kolorze skóry. Ich mama wyjawiła mediom całą prawdę
  4. Z ostatniej chwili: Anna Lewandowska jest w kolejnej ciąży! Jej mąż przekazał tę wiadomość na oczach milionów
  5. Przez lata był jedną z czołowych postaci "Wiadomości". Niestety, nie udało mu się pokonać nowotworu  

Źródło: tvn24 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News