W niedzielę był dopiero początek. Jest reakcja rządowej instytucji, realne zagrożenie zniszczeń, utraty zdrowia oraz życia

W niedzielę był dopiero początek. Jest reakcja rządowej instytucji, realne zagrożenie zniszczeń, utraty zdrowia oraz życia Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Eksperci potwierdzają, że zagrożenie jest naprawdę poważne i nie należy lekceważyć ostrzeżeń wydawanych przez organy państwowe. To czego wielu Polaków doświadczyło w niedzielę było zaledwie początkiem. Najbliższe godziny będą szczególnie niebezpieczne w konkretnych regionach kraju. Przekazano ważny komunikat i wszyscy powinni się z nim zapoznać, gdyż możliwe jest, że wystąpi zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia.

Zagrożenie jest realne, eksperci nie mają co do tego wątpliwości. Rządowa instytucja kierowana przez dra Przemysława Ligenzę wystosowała do Polaków poważny apel. Należy przygotować się na najgorsze i nie lekceważyć tego, co ma nastąpić w najbliższym czasie.

Niestety potwierdzono, że zagrożenie jest poważne

Zagrożenie, na jakie narażeni są obecnie Polacy, skutkować może doznaniem poważnego uszczerbku na zdrowiu. Liczyć należy się również z tym, że zniszczenia będą ogromne i co do tego nie ma praktycznie żadnych wątpliwości. Niedzielne wydarzenia dały przedsmak tego, czego oczekiwać można na południu kraju. Wszyscy powinni na bieżąco monitorować komunikaty wydawane przez instytucję. Sytuacja zmieniać będzie się dosłownie z minuty na minutę i bez właściwego przygotowania, trudno będzie na nią odpowiednio zareagować. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Południe kraju znalazło się w sporym niebezpieczeństwie

Niestety to właśnie na południu Polski synoptycy spodziewają się wystąpienia silnych burz i opadów. Gwałtowne wyładowania i ulewy mogą spowodować powodzie natychmiastowe. Woda nie będzie w stanie zostać odprowadzona i zacznie gromadzić się, powodując znaczne straty materialne oraz realne zagrożenie życia i zdrowia. 

- W nasuwających się z południa nad południowo-wschodnią część kraju strefach opadów wbudowane są komórki burzowe generujące wyładowania wewnątrzchmurowe. W trakcie ich przechodzenia możliwe jest chwilowe zwiększenie natężenie opadów oraz silniejsze porywy do 60 km/h - przeczytać można na Twitterze IMGW. Prowadzona przez dra Przemysława Ligenzę instytucja na bieżąco monitoruje sytuację w kraju. Od dawna pojawiają się informację, że ulewne deszcze to obecnie największe zmartwienie pogodowe Polaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Sytuacja jest fatalna. Polska właśnie zwołała sztab kryzysowy, trwa walka z czasem

2. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia

3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych

To właśnie opady od jakiegoś czasu znajdują się w centrum zainteresowania IMGW

W kwietniu, w trakcie rozmowy z Sedno Sprawy Radia PLUS dostępnej na kanale radia na YouTubie, dyrektor IMGW zwracał uwagę na problemy związane z opadami deszczu. Obecnie sytuacja przedstawia się zgoła inaczej, opady są zbyt intensywne i ziemia nie jest w stanie przyjąć tak dużej ilości wody pojawiającej się w krótkim czasie. Warto na bieżąco sprawdzać komunikaty wydawane przez IMGW, gdyż zagrożenie w związku z nadchodzącymi burzami jest naprawdę duże.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Wszyscy do końca mieli nadzieję, że się odnajdzie. Niestety, natrafiono na ciało polityka
  3. Służby biją na alarm. Lek przeciwbólowy jest skażony, nie można go brać pod żadnym pozorem
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków lat 70. Ogromna strata
  5. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN

Źródło: Gazeta / Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News