Zagraniczni pasażerowie ZSZOKOWANI plakatem na lotnisku. "Wstyd mi jako Polakowi"

Zagraniczni pasażerowie ZSZOKOWANI plakatem na lotnisku. "Wstyd mi jako Polakowi"

Zagraniczni pasażerowie jednego z polskich lotnisk są oburzeni. Na wprost wyjścia ze strefy przylotów zobaczyli kontrowersyjny plakat nawiązujący do Święta Niepodległości.

Na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina pojawiła się tablica, na której umieszczono plakat. Grafika przedstawia kontury mapy Polski, które rozciągnięte są o tereny na wschód poza granice Polski. Jeden z pasażerów wrzucił treść plakatu na swój profil na Facebooku. Treść plakatu odczytywana jest na dwa sposoby. Twórcy chcieli porównać granice dzisiejszej Polski do granic z 1918 roku, kiedy nasz kraj po 123 latach odzyskał niepodległość. Część pasażerów odebrała jednak ten plakat jako przejaw tęsknoty za dawnym przebiegiem wschodniej granicy.

Małość i kompleksy

- Ciekawe co było gdyby we Frankfurcie zawisła taka sama mapa Niemiec z niemieckim Śląskiem, Pomorzem i Mazurami. W tych samych Niemczech by pokazać wizytówkę kraju stoi w monachijskim porcie lotniczym nowoczesne BMW. Jako, że Polska nie potrafi pokazać symbolicznie swoich osiągnięć to jedynie potrafi popisywać się małością, kompleksami i historycznymi resymentami. Wstyd mi jako Polakowi oddanemu swojemu krajowi - pisze jeden z internautów. - Jakiś mędrzec postanowił w ten sposób reklamować Polskę. Nie pomyślał, że skutki jego geniuszu mogą oglądać ludzie spoza jego bloku i że może wywołać uczucia tzw. mieszane - dodaje inny komentator Grafika oburzyła również część Ukraińców. - Szowinizm czystej wody. I ci ludzie nadal są oburzeni, że ich marsz nienawiści został nazwany w Europie faszystowską procesją - czytamy w krytycznym dla plakatu wpisie.      
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News