Zagraniczna superinwestycja w Polsce. Już są protesty

Zagraniczna superinwestycja w Polsce. Już są protesty

W Środzie Śląskiej powstanie inwestycja warta ćwierć miliarda euro i zapewni kilkaset miejsc pracy. Mieszkańcy są jednak przeciwni, przeprowadzili specjalny protest w tej sprawie.

Za inwestycje odpowiada spółka XEOS, zawiązaną przez GE Aviation i Lufthansa Technik. Lokalizacja została ogłoszona w poniedziałek na wspólnej konferencji prasowej w obecności ministra Mateusza Morawieckiego.

Zakład będzie odpowiedzialny za serwisowanie silników lotniczych. Jak wynika z informacji gazety "Puls Biznesu" na ten cel spółka XEOS przeznaczy 250 milionów euro. Zapewni w ten sposób 600 miejsc pracy w Środzie Śląskiej, znajdującej się na terenie Legnickiej Strefy Ekonomicznej.

Mieszkańcy są jednak przeciwni inwestycji. Boją się, że zakład będzie za głośny oraz zanieczyści środowisko. Zapowiedzieli, że nie zgodzą się na jej obecność, pomimo powstania nowych miejsc pracy. Nie przekonują ich zapewnienia ekspertów, którzy twierdzą, iż serwisowanie sprzętu odbywa się w zamkniętych izolowanych budynkach, dzięki czemu nie ma hałasu.

fot. youtube.com/Radio Wrocław   Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu