Jedna z zagranicznych gazet postanowiła wyśmiać sytuację polityczną w Polsce. Przy okazji uderzyła bezpośrednio w szefową polskiego rządu, Beatę Szydło. Pani premier w taki sposób nie poniżyły nawet media w naszym kraju.

Słowackie czasopismo „Týždeň”, na swojej okładce umieściło grafikę przedstawiającą zespół kabareciarzy rodem z lat 20-tych. Jest ich czterech i każdy z nich reprezentuje jedno państwo Grupy Wyszehradzkiej. Noszą garnitury w kolorach kojarzących się w flagami jej państw oraz mają twarze ich przywódców.

Nie trudno domyślić się, że widnieją tam oblicza Milosa Zemana, prezydenta Czech, Roberta Fico, premiera Słowacji oraz Viktora Orbana, szefa rządu Węgier. Teoretycznie powinien też widnieć tam ktoś wedle prawa, sprawujący władze w Polsce – Andrzej Duda lub, co byłoby dokładniejsze, premier Beata Szydło. Stało się jednak inaczej. Polskę na okładce reprezentuje Jarosław Kaczyński.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości od początku rządów jego partii pełni rolę swoistego naczelnika państwa. Kogoś, kto nie sprawując ważniejszej funkcji państwowej lub nie sprawując jej wcale (w przypadku Kaczyńskiego jest to poseł), w zasadzie kieruje poczynaniami rady ministrów.

Jest to upokorzenie dla Beaty Szydło. Ukazano ją jako zależną od posła, jako szefową marionetkowego rządu, zależnego od jednej osoby nie będącej faktycznie postawionej od niej wyżej prawnie w hierarchii państwowej.

ZOBACZ TAKŻE

https://www.youtube.com/watch?v=1CuF_GBTFOQ

źródło: wolnosc24.pl

...

Zobacz również