Przeraźliwie wychodzone dziecko sfotografowane zostało w jednym ze szpitali na obrzeżach Damaszku. Jest to kwintesencja cierpienia, jakie przeżywają objęci wojną bezbronni ludzie.

W ciągu siedmiu lat konfliktu w Syrii setki tysięcy ludzi zostało zabitych, a ponad połowa Syryjczyków straciła swoje domy. Ludzie w tym kraju nie znają dnia ani godziny, kiedy spadnie bomba. Jedyne co jest dla nich pewne, to że gdy jutro wstaną wojna będzie trwać dalej. Odcinanie dostaw żywności i bombardowanie szpitali jest tam na porządku dziennym.

Tych najsłabszych los szczególnie nie oszczędza. Tak właśnie było w przypadku kilkumiesięcznego dziecka, które trafiło wygłodzone do szpitala w miasteczku Hamouria, na obrzeżach stolicy Damaszku. Stan chłopca był tragiczny. To małe dziecko skazane było na okropne męki.

Nie jedyny taki przypadek

W 2016 roku w mediach usłyszeć było można o innym, niezwykle pokrzywdzonym przez wojnę dziecku. Był nim Omran Daquneesh, który na fotografiach pokryty był krwią i kurzem, po tym jak zbombardowano jego dom w Aleppo. Wojna jakiś czas później nie oszczędziła jego brata. Zginął mając 10 lat.

Na pokój w Syrii chyba nie ma co szybko liczyć, przez konflikt interesów globalnych i regionalnych mocarstw, skaczących sobie do gardeł. Horror, który tam jest będzie panował jeszcze długo. Najbardziej ucierpią jak zwykle ci niewinni i bezbronni.

Źródło: fakt24.pl

10 POTĘŻNYCH kataklizmów, które wstrząsnęły ludzkością

8 ciał świętych, które po śmierci nie uległy rozkładowi

 

 

Zobacz również