Zagłębie żegna się z ligą, ważne zwycięstwo Śląska Wrocław!

Zagłębie żegna się z ligą, ważne zwycięstwo Śląska Wrocław! Źródło: Wikipedia

Zagłębie Sosnowiec musiało wygrać dzisiejsze spotkanie ze Śląskiem Wrocław, by mieć jakiekolwiek nadzieje na utrzymanie w Ekstraklasie. Teraz wiemy już, że beniaminek na pewno pożegna się z naszą ligą. Zwycięstwo Śląska Wrocław nie pozostawiło żadnych wątpliwości.

Zagłębie Sosnowiec z pewnością nie może cieszyć się z przebiegu dzisiejszego meczu ze Śląskiem Wrocław. Spotkanie to było prawdopodobnie najważniejsze w całym sezonie, bo to właśnie od niego zależały losy utrzymania sosnowiczan w lidze. Dziś jesteśmy pewni, że drużyna Valdasa Ivanauskasa nie utrzyma się w Ekstraklasie i w przyszłym sezonie wróci do Fortuna 1 Ligi.

Dla Śląska Wrocław dzisiejsze zwycięstwo jest kluczowe w walce o utrzymanie. Zespół Vitezslava Lavicki musi wygrać wszystkie pozostałe spotkania w walce o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej, co z pewnością nie będzie łatwe. Dzisiejsze trzy punkty mogą jednak być punktem zwrotnym w trakcie fatalnego sezonu w wykonaniu wrocławian. Za poprzednie spotkania należała im się nagana, jednak dziś można ich pochwalić.

Zagłębie Sosnowiec spadło z Lotto Ekstraklasy

Już po kilkunastu minutach gry Mateusz Cholewiak wyprowadził Śląsk na prowadzenie, na co nie potrafili odpowiedzieć zawodnicy Zagłębia. Udało im się tego dokonać dopiero po przerwie, gdy do siatki trafił Olaf Nowak. Wówczas wydawało się, że walka o utrzymanie znów może być ciekawa, lecz Śląsk wyjaśnił sprawę bardzo szybko. Trafienia Wojciecha Golli, Mateusza Cholewiaka i Mateusza Radeckiego dały prowadzenie 4:1.

W końcówce bramką po dobitce rzutu karnego odpowiedział Giorgios Mygas, ale to było zbyt mało na dobrze dysponowanego tego dnia Śląska Wrocław. Goście zapewnili sobie trzy punkty, które są dla nich bezcenne w walce o utrzymanie w lidze.

Zagłębie Sosnowiec zagra w Fortuna 1 Lidze

Porażka sprawia, że Zagłębie Sosnowiec nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Śląsk znajduje się w znacznie lepszej sytuacji i ma większe szanse na utrzymanie w lidze.