Niepojęte, tajemnicze zaginięcia ludzi. 300 osób dziennie

Niepojęte, tajemnicze zaginięcia ludzi. 300 osób dziennie Źródło: Unsplash/Natalie Rhea Riggs

Kolejny zaginiony przestał być już wielkim zaskoczeniem. Ludzie giną w trudnych do wyjaśnienia lub zaskakujących okolicznościach. Dochodzi nawet do tego, że zgłasza się 300 zaginięć dziennie.

Zaginiony to dla rodziny wielka tragedia, ale przy obecnych statystykach dla policji to jedynie liczby. Okazuje się, że w ostatnim czasie odnotowuje się dziwne przypadki zaginięć. Dziennie zgłasza się ich od 200 do 300.

Kolejny zaginiony nawet nie dziwi policji. Statystyki są zatrważające

Niemiecka gazeta Deutsche Welle przytoczyła tegoroczne statystki zaginięć w Niemczech. Okazuje się, że są one porażające, bo obecnie według Federalnego Urzędu Kryminalnego 11,8 tysiąca osób jest uznanych za zaginione. Liczba dotyczy również dzieci, ale przeważającą ilość zaginionych stanowią mężczyźni. 9,7 tysięcy przypadków dotyczy zaginięć w Niemczech, natomiast 2,1 tysiąca to obywatele Niemiec, którzy zaginęli za granicą. 

Co więcej, według obecnych danych policji dziennie zgłasza się 200-300 zaginięć. Jednak funkcjonariusze wskazują również na fakt, że połowę zaginionych udaje się znaleźć po zaledwie jednym tygodniu. Dziennie przybywa mniej więcej tyle spraw, co ich ubywa. Jedynie w 3% przypadków osoby były zaginione dłużej niż 12 miesięcy. 

Sporo z zaginionych to dzieci. Są wśród nich uchodźcy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Federalny Urząd Kryminalny przytoczył także statystyki dotyczące dzieci i osób nieletnich, a te są zatrważające. Okazuje się, że ginie sporo dzieci w wieku do 13 lat. Zaginionych nieletnich do 17 roku życia jest 3,6 tysięcy, wśród nich uchodźcy. Wielu z nich znalazło się w Niemczech bez swoich opiekunów, ale liczba tego typu zaginięć maleje. Rok temu było ich 3380, a w 2019 roku już 2099, czyli o ponad tysiąc mniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiana pisarka. Zmarła na raka płuc w wieku 67 lat
2. Syn Królikowskiego opublikował straszne zdjęcie. Trudno utrzymać na nim wzrok

Większość zaginięć nie dotyczy wcale porwań ani działań grup przestępczych. Powodami najczęściej są ucieczki z domu, spowodowane problemami rodzinnymi, kłopotami w szkole i zawodami miłosnymi. Co również interesujące, ponad 2/3 zaginionych stanowią mężczyźni.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Już nie ma wątpliwości. W nocy zapadła decyzja w sprawie Pawła Królikowskiego, ogromnie współczujemy rodzinie
  4. Wodecki tuż przed śmiercią miał podjąć życiową decyzję. Nie zdążył, wyszło po latach
  5. Agata Duda nagrała życzenia dla Polaków. Jej stylizacja zwala z nóg

Źródło: DoRzeczy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News