Zaginęła 13-letnia Nikola. Policja apeluje i prosi o pomoc

Zaginęła 13-letnia Nikola. Policja apeluje i prosi o pomoc Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Nikola Stawiarska z Trojanowic pod Krakowem zaginęła. 13-latka dwa dni temu wyszła do koleżanki i nie wróciła. Zrozpaczona rodzina i policja prosi o pomoc.

Nikola zaginęła, ma tylko 13 lat

Według zeznań rodziców zaginionej nastolatki, 13-letnia Nikola ostatni raz była widziana 06.05.2019 roku ok. godz. 14, kiedy to wychodziła ze swojego domu, aby spotkać się z koleżanką. Od tej pory nie ma żadnych informacji o miejscu jej pobytu.

Ostatni telefon

Ostatni kontakt z nią jej rodzice mieli o godz. 22, kiedy rozmawiali z nastolatką przez telefon. Nikola twierdziła, że jest w okolicach Bieżanowa i za 20 minut będzie na nich czekać w okolicy pętli autobusowej, aby mogli wspólnie wrócić do domu. Niestety nastolatka nie pojawiła się w umówionym miejscu, a kontakt z nią się urwał. Nikola Stawiarska nadal nie wróciła do domu ani nie skontaktowała się z rodziną.

Nikola Stawiarska z Trojanowic - rysopis

Jak podaje krakowska policja na swojej stronie internetowej, nastolatka w dniu zaginięcia miała na sobie czarne spodnie jeansowe z dziurami na kolanach, białą koszulkę w nadruk z czerwonymi różami, narzuconą na nią koszulę w kratę koloru czerwono–czarnego oraz czarną ramoneskę - kurtkę skórzaną i czarne obuwie sportowe marki Puma.

Rysopis zaginionej 13-letniej Nikoli Stawiarskiej:

Wzrost: 164 cm

Budowa ciała: szczupła

Nos: lekko zadarty

Oczy: niebieskie

Włosy: długie koloru ciemny blond

Zaginięcia nastolatków

Zaginięcia nastolatków i nastolatek zdarzają się każdego roku. Poza 13-letnią Nikolą jest jeszcze wiele młodych osób, które pewnego dnia wyszli ze szkoły, z domu czy od znajomych i ślad po nich zaginął. Najczęstszą przyczyną ich zaginięć są ucieczki. Dzieci uciekają wtedy, kiedy problemy je przerastają, nie radzą sobie z okresem dojrzewania i czują się odrzuceni czy niezrozumiani. 

Czy Nikola się znajdzie? Większość przypadków zaginięć nastolatków kończy się szczęśliwym odnalezieniem, oby w tym przypadku było tak samo. 

Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionej proszone są o kontakt z Komisariatem Policji w Zielonkach: tel. 12 285 01 07 lub 112.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News