zagadka logiczna z zapałkami
Webniusy
Mateusz Sidorek - 11 Maja 2020

Zagadka przerasta niemal wszystkich. Trzeba ułożyć kwadrat, przekładając tylko 1 zapałkę

Ta zagadka logiczna z zapałkami to koszmar nawet dla najtęższych umysłów. Wielu internautów próbowało ją rozwiązać, ale udało się tylko nielicznym. Do pokonania tej łamigłówki niezbędny jest analityczny i logicznie myślący umysł. Przygotował ją prawdziwy mistrz zagadek, Richard Wiseman. To prawdopodobnie jedna z najtrudniejszych gier intelektualnych.

Do tej pory prawdopodobnie nie zdawaliście sobie sprawy z tego, jak trudna może być zagadka logiczna z zapałkami. Zadanie wydaje się łatwe - należy ułożyć kwadrat, przesuwając wyłącznie jedną zapałkę. Spróbujcie, czy wam się uda.

Lech WałęsaLech Wałęsa stanął przed trudną decyzją. Rozważa podjęcie dodatkowej pracyCzytaj dalej

Zagadka logiczna z zapałkami została opracowana przez Richarda Wisemana, prawdziwego króla łamigłówek i gier intelektualnych. Wymyślając to zadanie, Wiseman wspiął się na szczyty swoich umiejętności. Według niego można ułożyć kwadrat, przesuwając tylko jedną zapałką. Na początku możecie zacząć się zastanawiać, czy to rzeczywiście możliwe. Odpowiedź brzmi - tak.

Wyjątkowo trudna zagadka logiczna z zapałkami

Ta zagadka logiczna z zapałkami stałą się koszmarem wielu bystrych internautów. Nawet osoby, które regularnie zmagają się z wyzwaniami intelektualnymi, mają z nią duży problem. Sam Richard Wiseman jednak udowodnił, że to możliwe i opublikował film, na którym objaśnia, jak pokonać tę łamigłówkę. Jednak zanim przejdziecie do jego rozwiązania, powinniście spróbować swoich sił.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Od przedszkola do Opola, zmiana gwiazdoraWróżyli mu karierę na miarę Lindy, wylądował w "Od przedszkola do Opola". Zmienił się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zagadka logiczna z zapałkami jest do rozwiązania. Musicie tylko bardzo się skupić i zacząć myśleć analitycznie. W przypadku tej gry intelektualnej wyśmienicie sprawdza się powiedzenie - diabeł tkwi w szczegółach. Spróbujcie otworzyć umysł i na pewno prędzej czy później przyjdzie wam do głowy odpowiedź. Nie poddawajcie się zbyt łatwo. Rozwiązanie przyniesie wam wiele satysfakcji.

Dzisiaj grzeje:

1. Emilewicz w Polsacie powiedziała, co mają zamiar zrobić ze Śląskiem. Jest decyzja ws. wyłączenia całego regionu, dla wielu ogromna ulga

2. Z pozoru zwykłe, rodzinne zdjęcie. Pod stołem jednak ukrywa się tragedia matki

Zagadka logiczna z zapałkami może wymagać pracy grupowej. Dlatego podzielcie się nią ze znajomymi i może wspólnymi siłami dojdziecie do rozwiązania. Zagadkę oraz film ze wskazówkami Richarda Wisemana opublikował portal Webniusy. Miejcie na uwadze fakt, że niewiele osób potrafiło rozwiązać ją od razu, więc nie rezygnujcie i próbujcie, aż wam się uda. Napiszcie w komentarzu, ile czasu spędziliście nad łamigłówką. Niedawno podzieliliśmy również inną ciekawą zagadkę zaginionego kota.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Choroba, która potrafi zmienić życie w koszmar. Zmaga się z nią aż 2 miliony Polek
  2. Zbigniew Boniek wywołał burzę w mediach społecznościowych. Kibice wściekli po słowach prezesa PZPN
  3. Zorganizowali dzieciom przyjęcie urodzinowe, szybko pożałowali. Teraz grozi im 15 lat więzienia
  4. "Odmrożenie" uczelni wyższych, jest decyzja. "Od 25 maja będzie możliwość realizacji zajęć na uczelniach"
  5. Tomasz Kammel nie wytrzymał, pokazał treść skandalicznego listu. "Od niego wszystko się zaczęło"
  6. Najtańszy, najszybszy i najpyszniejszy. Cudowny sernik bez sera, rewelacyjna receptura trafiła do sieci

Michał Wiśniewski wziął udział w popularnej akcjiMichał Wiśniewski zwrócił się do wszystkich Polaków, mamy nagranie jego Hot16. Padły wyjątkowo gorzkie słowaCzytaj dalej

źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News