Zagadka podzieliła internautów, niewielu potrafi dobrze odpowiedzieć. Ile jajek zostało?

Zagadka podzieliła internautów, niewielu potrafi dobrze odpowiedzieć. Ile jajek zostało? Źródło: Screenshot Newsner.com

Zagadka stała się kością niezgody wśród internautów i trwają gorące dyskusję, kto ma racje. Prosta łamigłówka o jajkach spowodowała, że największe bystrzaki podają w wątpliwość swoją inteligencję. Prawidłowa odpowiedź to zaskoczenie dla większości osób decydujących się podjąć wyzwanie. Czy jesteś w stanie powiedzieć ile jajek zostało?

Zagadka dotyczy tego, ile jajek pozostało i choć wydaje się krótka i prosta, to tak naprawdę zaskakuje swoją podstępnością. Ciekawe, czy należycie do grupy osób, które dadzą się podejść, czy raczej od razu wyłapiecie, o co w niej tak naprawdę chodzi.

Prosta zagadka podzieliła internautów

Zagadka to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dala od telefonu i mediów społecznościowych. Każdy trening naszych szarych komórek to krok w dobrą stronę, ale różnica zdań w kwestii liczby jajek w tej zagadce stała się początkiem gorącej dyskusji. "Mam sześć jajek. Rozbiłem dwa. Ugotowałem dwa. Zjadłem dwa. Ile jajek mi zostało?". Okazuje się, że niewiele osób jest w stanie podać właściwą odpowiedź. Należysz do tego grona czy potrzebujesz pomocy? Na końcu artykułu znajdziesz prawidłową odpowiedź, ciekawe czy uda ci się rozgryźć tę łamigłówkę. Wiemy, że zadanie to nie należy do najłatwiejszych, ale czasem naprawdę warto skorzystać z takiej formy rozrywki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Możesz sprawdzić siebie lub innych

Taka zagadka może się okazać idealnym sposobem na wybrnięcie z niezręcznej ciszy lub nawiązanie kontaktu z osobą, z którą nie mamy zbyt wielu tematów do rozmów. Oczywiście łamigłówki to po prostu rewelacyjny pomysł na integrację i sprawdzanie samych siebie. Czy jesteś w stanie rozwiązać tę i powiedzieć, ile jajek zostało na końcu? Ci z was, którzy uważają się za prawdziwych bystrzaków i nie stanowi to dla nich żadnego wyzwania zapraszamy do skorzystania z innych zagadek oraz testów na spostrzegawczość dostępnych na naszym portalu, lecz najpierw sprawdźcie czy w tym przypadku również mieliście rację. Mało kto podaje poprawną odpowiedź. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra

2. Zaatakował byłą żonę siekierą. Wszystko na oczach dzieci

Czy zgadłeś, ile jajek zostało?

Jeśli jako odpowiedź na tę zagadkę podałeś, że zostały 4 jajka składamy najszczersze gratulacje. Należysz do naprawdę elitarnego grona osób, które rozwiązały łamigłówkę. Dlaczego akurat 4 jajka? Mając 6 jajek na początku, obróbce poddajesz jedynie dwa. Kolejno je rozbijasz, gotujesz i jesz, a prosta matematyka udowadnia, że jeśli od sześciu odejmiemy dwa, to w efekcie w opakowaniu zostaną cztery jajka. Konstrukcja tej zagadki jest bardzo sprytna i sprawia, iż wiele osób myśli, że prawidłowa odpowiedź to 0, niestety nie jest to prawidłowa odpowiedź.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda "Kuchennych rewolucji" zaskoczyła wszystkich
  2. Polskę obiegła informacja o tragicznej, przedwczesnej śmierci. Nie żyje Karolina Bojarska, Polacy masowo wysyłają kondolencje
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja o przedwczesnej śmierci. Niestety, nie żyje Bogdan Dudko
  4. Kasia Kowalska nagle trafiła do szpitala. Dopiero po czasie wyjawiła wstrząsające szczegóły
  5. Były mąż Gosi Rozenek po latach wyznał prawdę, nie mógł dłużej milczeć. Ujawnił tajemnicę swojego ślubu
  6. Krzysztof Jackowski wyjawił, co wydarzy się w Polsce za kilka miesięcy. Przepowiednia jasnowidza poraża, wielu będzie zawiedzionych

Źródło: Newsner

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News