Zagadka dotyczy dwóch rybek i wagi
Screenshot YouTube Biznesization
Agata Jaroszewska - 22 Kwietnia 2020

W którą stronę przechyli się waga? Wyjątkowo trudna zagadka, chodzi o jeden szczegół, widzisz go?

Zagadka o rybkach i wadze spłata figla niejednej osobie uważającej się za inteligentną. W czasie kiedy wszyscy przymusowo siedzimy w domach i szukamy sobie rozrywek, wszelkiego rodzaju zagadki wydają się świetnym pomysłem. Możemy wprawić w ruch nasze zasiedziałe nieco szare komórki i nie pozwolić na to, aby nasz mózg zwolnił. Okres kwarantanny jest dla wielu próbą silnej woli, nie musisz od razu stawać się guru ćwiczeń fizycznych, możesz skupić się na ćwiczeniu swojego umysłu, a ta zagadka jest idealna, aby się sprawdzić.

Zagadka pojawiła się na jednym z kanałów na YouTubie, o nazwie Biznesization, posiada aż 98 tys. subskrypcji, a w jednym z zamieszczonych na swoim profilu filmików prezentuje łamigłówkę dotyczącą dwóch rybek i wagi. Pozornie proste pytanie to spory test dla inteligencji.

ONZ zwróciło się do rządów wszystkich krajówONZ ostrzega, nadciąga kolejne zagrożenie. Mowa o kryzysie o "biblijnych rozmiarach"Czytaj dalej

Wyjątkowo trudna zagadka, w której kluczowy jest jeden szczegół

Zagadka stawia pytanie: w którą stronę przechyli się waga? Biznesization zauważa, że ta zagadka jest łatwiejsza kiedy mamy świadomość tego jakie zasady panują w przyrodzie, wtedy logika łamigłówki jest zdecydowanie bardziej przejrzysta i jasna. Mimo wszystko zagadka jest naprawdę trudna, a wszyscy, którzy ją rozwiązali zwracają uwagę, że kluczowy jest jeden szczegół. To on pozwala na udzielenie poprawnej odpowiedzi, a ta nie jest aż tak oczywista jak mogłoby się wydawać wszystkim pewnym siebie amatorom zagadek. Zagadka z rybkami i wagą to nie jedyna dostępna próba naszej spostrzegawczości w filmie udostępnionym przez Biznesization, ale to właśnie ona sprawdzi nie tylko waszą inteligencję oraz znajomość praw fizyki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Natalia KukulskaNatalia Kukulska pokazała zdjęcia z 1997 roku. Szczęka opada, uwagę zwraca jeden szczegółCzytaj dalej

Rozwiązanie jest naprawdę podchwytliwe

Wszyscy, którzy chcą rozwiązać zagadkę samodzielnie powinni wrócić do początku i przyjrzeć się obrazkowi. Dla osób, które myślą, że znają odpowiedź pędzimy z wyjaśnieniami. Czy zauważyliście, że poziom wody w obu woreczkach jest ten sam? Okazuje się, że nie do końca jest to prawdą i to właśnie ten jeden szczegół jest kluczowy. Kiedy macie dwa naczynia wypełnione wodą do tego samego poziomu i do jednego z nich wrzucicie jakiś przedmiot, to poziom wody się podniesie. Jest to jedno z praw, którymi rządzi się ten świat. Teraz w naszych dwóch woreczkach jedna rybka pływa w wodzie, a druga przyczepiona jest na górze, gdyby zrzucić ją do wody, jej poziom by się podniósł. Prowadzi to do oczywistych wniosków.

Dzisiaj grzeje:

1. Najnowsze dane nie pozostawiają złudzeń. Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo smutną informację

2. Kiedy uderzy druga fala koronawirusa? Znany profesor nie ma dobrych wiadomości

Czy odpowiedzieliście poprawnie?

W którą stronę przychyli się więc waga? W prawym woreczku, jak już wiemy, jest więcej wody, a więc to on jest cięższy. Prawa strona skieruje się ku dołowi, oto odpowiedź na zagadkę. Odpowiedzieliście poprawnie czy musicie popracować z kolejnymi łamigłówkami?

Obrazy Pikio

Źródło: Screenshot YouTube Biznesization

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prywatne szpitale wycofują się z walki z epidemią. Cały ciężar spada na opiekę publiczną
  2. Smutna wiadomość z samego rana. Gwiazdor igrzysk olimpijskich nie żyje. Przegrał walkę z wirusem
  3. Dramat w rodzinie Łukasza Szumowskiego. Najbliższa mu osoba jest bardzo chora
  4. Rząd wprowadził nowe zasady ws. pogrzebów w Polsce. Zupełnie nowy limit
  5. Nowe epicentrum zakażeń. WHO podało najnowsze dane
  6. Nie pomyl się. Sok z kiszonej, a nie kwaszonej kapusty pomaga wszystkim kobietom w ważnych sprawach

Nagranie psa w salonieObudził się w nocy i zauważył obcego psa w salonie. Prawda wyszła na jaw, gdy obejrzał nagranie z monitoringu, zaniemówiłCzytaj dalej

Źródło: YouTube / Biznesization

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News