30 lat temu każdy przedszkolak potrafił rozwiązać zagadkę ze zdjęcia. Jest banalna, ale nie dla wszystkich

30 lat temu każdy przedszkolak potrafił rozwiązać zagadkę ze zdjęcia. Jest banalna, ale nie dla wszystkich Źródło: Zielonaiczarna.pl

Ta zagadka logiczna dla dzieci oraz dorosłych 30 lat temu była banalnie prosta nawet dla przedszkolaka. Czy teraz też wiele osób będzie w stanie sobie z nią poradzić? Sprawdź, na ile pytań uda ci się odpowiedzieć. Choć zagadka sprawia pozory łatwej, może okazać się o wiele trudniejsza, niż wam się wydawało.

Na pierwszy rzut oka zagadka może wydawać się banalnie prosta. 30 lat temu nie miał z nią problemu żaden przedszkolak, czy dziś również każdy z nas będzie w stanie poradzić sobie z nią tak łatwo? Jeśli masz ochotę, sprawdź się i swoje umiejętności obserwacji oraz logicznego myślenia. 

Ta zagadka internetowa kiedyś była banalna nawet dla najmłodszych - czy teraz sobie z nią poradzisz?

Ta zagadka logiczna wymaga minimalnej wiedzy, jaką posiada każde dziecko w podstawówce. Przede wszystkim uczy zwracania uwagi na detale, skutecznie rozwija umiejętności obserwacji oraz logicznego myślenia. Najpierw musisz uważnie przyjrzeć się obrazkowi, a później odpowiedzieć na dziewięć nastęujących pytań. 

1. Ilu turystów mieszka na campingu?
2. Kiedy oni przyjechali: dziś czy kilka dni temu?
3. Jak tu dotarli? (środek transportu)
4. Czy daleko mają od campingu do najbliższego miasta/wsi?
5. Skąd wieje wiatr: z północy czy z południa?
6. Jaka teraz pora dnia?
7. Gdzie poszedł Jacek?
8. Kto wczoraj miał dyżur? (Wskaż imię)
9. Jaki dziś jest dzień jakiego miesiąca? Wybierz jeden z 9: grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Udało ci się odpowiedzieć na wszystkie pytania? Jeśli nie, daj sobie chwilę na zastanowienie. Pamiętaj, aby uważnie przyjrzeć się ilustracji oraz że to zagadka sprzed 30 lat. Tego typu zagadka jest świetną formą spędzenia czasu i sprawdzenia swoich umiejętności logicznego myślenia. Jeśli odpowiedziałeś już na wszystkie pytania, czas poznać prawidłowe odpowiedzi.

1. Ilu turystów mieszka na campingu? Na campingu mieszka 4 turystów, ponieważ na obrazku widzimy 4 łyżki, 4 talerze oraz 4 imiona na tablicy “Dyżur”.
2. Kiedy przyjechali  turyści? Dziś czy parę dni temu? Parę dni temu, ponieważ pomiędzy namiotem i drzewem widać pajęczynę.
3. Jak tu dotarli? (środek transportu) - Przypłynęli na kajakach. Wiosła stoją oparte o drzewo.
4. Czy daleko od campingu do najbliższego miasta/wsi? Nie, ponieważ na obrazku widać kurę.
5. Skąd wieje wiatr: z północy czy z południa? Wiatr wieje z południa. Na namiocie zawieszona jest mała flaga, która wskazuje skąd wieje wiatr. Sosny mają po tej stronie większe gałęzie, dlatego jest to południe.
6. Jaka teraz pora dnia? Korzystając z poprzedniej odpowiedzi oraz patrząc na padający cień można ustalić, że słońce jest na wschodzie, mamy więc poranek.
7. Gdzie poszedł Jacek? Jacek łapie motyle - za namiotem widać siatkę na motyle.
8. Kto wczoraj miał dyżur? Kamil. Wcześniej ustaliliśmy, że z pewnością dyżuru nie ma Jacek, ponieważ łapie motyle. Nie jest to również Kamil, ponieważ przepakowuje plecak z literką "K". Z kolei Ben zajął się robieniem zdjęć, co oznacza, że dziś dyżur ma Piotr, a wczoraj był to Kamil.
9. Jaki dziś dzień jakiego miesiąca? Wybierz jeden z 9 - grudzień, styczeń, luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec, sierpień. Jeśli dyżur ma dziś Piotrek, oznacza to, że jest 8 sierpnia. Na kocyku piknikowym znalazł się arbuz, więc musi być to sierpień. Kiedyś arbuzy dojrzewały właśnie w tym okresie, ponieważ nie korzystano tak często z nawozów. 

Dzisiaj grzeje: 1. 14 karetek na miejscu i 2 śmigłowce, są ciężko ranni. Pojawiły się właśnie nowe informacje
2. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia. Nowe ognisko koronawirusa
3. Informacja z ostatniej chwili: Najpierw Henryk Wujec, teraz ona. Nie żyje Ewa Demarczyk

Czy udało ci się odpowiedzieć prawidłowo na wszystkie pytania? Może zagadka okazała się znacznie trudniejsza, niż zakładałeś początkowo? Jeśli jesteś fanem tego typu łamigłówek, koniecznie sprawdź inne nasze zagadki. Lubisz liczyć? Świetnie, w takim razie sprawdź, czy uda ci się wskazać prawidłowy wynik. Możesz także sprawdzić, ile ósemek ukryło się na obrazku. Dobrej zabawy!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: Polsat przekazał najgorsze informacje. Nie żyje były wiceminister
  2. TVP i TVN informują, będzie niebezpiecznie. Zacznie się już dzisiaj
  3. Masz konto w banku? Nie ma dobrych wiadomości, chodzi o własne pieniądze
  4. Niestety, informacje nie są dobre. Najgorzej od ćwierćwiecza, wielu Polaków ucierpi?
  5. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec

Źródło: Zielonaiczarna pl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News