Zagadka
.
Klaudia Bochenek - 15 Lutego 2020

Kto strzeli pierwszy? Niezwykle trudna zagadka, jeśli rozwiążesz ją w mniej niż 2 minuty, jesteś ponadprzeciętnie inteligentny

Zagadka jest niesamowicie trudna do rozwiązania, tylko nielicznym udaje się tak przeanalizować podane fakty i wykorzystać nieco sprytu, że rozwiązują ją w dwie minuty. Przypatrz się uważnie obrazkowi, a potem zapoznaj się z treścią tej umysłowej łamigłówki.

Zagadka, której nie da się rozwiązać w mniej niż dwie minuty? Niesamowita ilość osób ma ogromny problem, aby dojść do sensownego wniosku. Przeczytaj treść, włącz stoper i sprawdź, jaki wynik osiągniesz.

Zagadka potrafi nieźle namieszać w głowie

Na obrazku widzimy czterech mężczyzn w różnokolorowych kapeluszach. Stoją na schodach, a jeden z nich jest oddzielony od reszty ścianą. Zagadka już od lat wprawia wszystkich w głęboką konsternację. Jakie jest prawidłowe rozwiązanie?

Córka miała plamęOdebrał ze szkoły córkę, zauważył na jej kroczu plamę. Jego reakcja wprawia w osłupienieCzytaj dalej

Czterech mężczyzn zostało schwytanych i czeka na karę. Sędzia dał im szansę - będą wolni, jeśli rozwiążą zagadkę. Jeśli nie, zostaną powieszeni. Cała czwórka została ustawiona w prostej linii na różnej wysokości schodach. Wszyscy patrzą się w tym samym kierunku, a skazaniec numer 4 jest oddzielony od reszty grubą ścianą. Podsumowując: numer 1 widzi numery 2 i 3. Numer 2 widzi numer 3, a numery 3 i 4 nie widzą innych więźniów. Oto pierwsza część zagadki.

Który z nich strzeli pierwszy?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Skoki narciarskieŚmierć polskiego skoczka przyszła zbyt szybko i nagle. Kamil Stoch i Adam Małysz byli zdruzgotani, nie był jedynyCzytaj dalej

Wszyscy noszą kapelusze. Powiedziano im, że dwóch nosi czarny, a dwóch nosi biały kapelusz. Więźniowie nie wiedzą, jaki kolor kapelusza sami noszą. Poproszono ich, by odstrzelili kapelusz więźnia, który nosi ten sam kolor, tylko wtedy, gdy domyślą się, jaki kolor ma ich kapelusz. Więźniowie nie mogą się odwracać ani ruszać. Nie mogą ze sobą rozmawiać i nie mogą zdejmować z głowy kapeluszy. Pytanie brzmi: który z więźniów strzeli jako pierwszy i dlaczego? Tak brzmi pytanie. Czy już domyślasz się rozwiązania?

Dzisiaj grzeje:

1. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
2. Łzy same napływają, trudno powstrzymać płacz. Paweł Królikowski nie wystąpił już nigdzie indziej, nagranie w sieci

3. Na wakacjach schudła -17kg! Odchudziła ją TA roślina… Sprawdź

Rozwiązania tak naprawdę są dwa - jedno logiczne, drugie sprytne. Przez lata nikt nie doszedł do tego, jaka powinna być stuprocentowo poprawna odpowiedź. Czy wpadłeś na którąś z nich?

1) Strzeli więzień nr 2, ponieważ widzi czarny kapelusz więźnia numer 3. Skoro więzień numer 1 widziałby, że więźniowie nr 2 i 3 maja takie same kapelusze, sam by strzelił. Wtedy więzień nr 2 łatwo może się domyślić, że nr 3 ma inny kapelusz niż on.

2) Obojętne, kto strzeli - grunt, aby był to strzał w swój własny kapelusz. Mieli odstrzelić kapelusz tego więźnia, który nosi ten sam kolor. Sami noszą dany kolor i ten kolor ustrzelą. Proste?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Rodzina Olbrychskich pogrążona w żałobie. Wiadomość o śmierci światowej sławy aktora jest druzgocąca dla nich
  4. Uwielbiana aktorka śmiertelnie chora, błagalny apel. Choroba drastycznie zmieniła jej wygląd
  5. On żyje naprawdę, kot z ludzką twarzą. Wygląda niesamowicie i przerażająco jednocześnie

Zenek Martyniuk w centrum skandaluMiał być sukces, a jest skandal. Po premierze filmu o Zenku na jaw wyszły horrendalne kulisyCzytaj dalej

Źródło: Google

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News