Tylko genialne umysły dostrzegą błąd na obrazku. Pozornie prosta zagadka jest lepsza niż test na inteligencję

Tylko genialne umysły dostrzegą błąd na obrazku. Pozornie prosta zagadka jest lepsza niż test na inteligencję Źródło: Antley Lamont Staten/Facebook

Zagadka, na którą patrzycie, tylko z pozoru wydaje się banalna. Zastanawiając się nad jej odpowiedzią, można się szybko przekonać, że nie należy do najłatwiejszych. Okazuje się, że tylko genialne umysły dostrzegą błąd na zdjęciu. Należycie do tych osób?

Zagadka jest o wiele lepsza niż test na inteligencję. Wystarczy tylko popatrzeć na zdjęcie i dostrzec na nim błąd. Jesteście w stanie podać jej rozwiązanie bez sprawdzania odpowiedzi? Niewiele osób to potrafi. 

Zagadka matematyczna? Nic bardziej mylnego 

Ile osób patrzy na tę zagadkę, jest przekonanych, że należy wykonać jakieś działania. Wiele osób chciałoby widzieć tu zadanie podobne do sudoku i próbują liczyć, dodając pola w kratkach w jednej linii. Jednak, zadanie, które zaproponował w sieci Antley Lamont Staten, polega na czymś innym.

Zagadka została opublikowana na Facebooku Antleya Lamonta Statena już ponad cztery lata temu, ale do dziś cieszy się ogromną popularnością. Została udostępniona prawie trzy miliony razy, a pod postem znajduje się tysiące komentarzy, w których internauci próbują zmierzyć się z rozwiązaniem. Nielicznym się udaje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zagadka, w której ważniejsze są słowa niż liczby

Zagadka, na którą patrzymy, polega na tym, by odnaleźć błąd. Jednak nie dotyczy ona liczenia cyfr przedstawionych na zdjęciu. Tylko prawdziwi geniusze patrząc na napis zrozumieją o, co tak naprawdę chodzi. Należycie do nich? Jeżeli tak, serdecznie gratulujemy, dla wszystkich, którzy nie mogą poradzić sobie z rozwiązaniem łamigłówki, zamieszczamy rozwiązanie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość dla wszystkich klientów banku PKO BP. Zawieszono jedną z najważniejszych usług do odwołania

2. Nie żyje 21-latek. Nie pomogła nawet natychmiastowa reanimacja

Rozwiązanie zagadki, która nagle okazuje się banalnie prosta 

Antley Lamont Staten napisał na kartce " Share, when you find the mitsake", czyli w tłumaczeniu na język polski "Udostępnij, gdy znajdziesz bąłd". Zagadka polega na tym, by wskazać, że w słowie "mitsake"/"bąłd" jest pomyłka w kolejności liter. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIS wycofuje z Biedronki uwielbiany przez Polaków produkt. Wykryto w nim groźne bakterie
  2. Justyna Żyła rozpaczliwie ratowała swoje małżeństwo z Piotrem. Prawda wyszła na jaw, nie chciał się zgodzić na drastyczny krok
  3. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Dotyczy wszystkich Polaków, nie chodzi o koronawirusa
  4. Po kryjomu zrobił swojej mamie zdjęcie na plaży. Zobaczyła je i niemal dostała apopleksji
  5. Nagle usłyszała krzyk męża z łazienki. Natychmiast weszła, ale widok przerósł jej najśmielsze oczekiwania
  6. Chciała kupić torebkę, ale gdy zajrzała do środka, łzy napłynęły jej do oczu. Kobieta będzie miała traumę do końca życia

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News