Kościół w teorii powinien być miejscem pojednania i zadumy. Inaczej stało się jednak na pewnej mszy w centrum Polski. Podczas zadymy w świątyni zaatakowany został burmistrz Łaska.

W kolegiacie w Łasku w województwie łódzkim odbywała się uroczysta msza z okazji miejskich dożynek. Około godziny 12:30 ubrany na czarno 58-letni mężczyzna zaatakował burmistrza Łaska, Gabriela Szkudlarka. Nie jest on jedynym poszkodowanym. Chmura gazu raniła też dwie inne osoby, w tym byłą wojewodę łódzką Jolantę Chełmińską. Wedle policyjnych informacji mężczyzna chciał także użyć paralizatora.

– Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia – powiedziała Aneta Sobieraj z KWP w Łodzi.

Natychmiast po ataku jego sprawca został schwytany przez świadków, a następnie przekazany policjantom. Osadzono w izbie zatrzymań i oddany do dyspozycji prokuratora, a pokrzywdzonym udzielono pomocy.

– Policja zabrała burmistrzowi marynarkę do badań, ale burmistrz nie opuścił uroczystości. Przemyto mu twarz. Komendant policji potwierdził nam, że jedną z poszkodowanych osób jest była wojewoda łódzka – informuje dziennikarka laskonline.pl.

źródło: tvp.info

...

Zobacz również

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Zobacz również