Dzieje się na miesięcznicy smoleńskiej. Na uroczystości PiS doszło do przepychanek między policją, a kontrmanifestantami. Jak podają członkowie Obywateli RP, policjanci zaczęli ich usuwać siłą, kiedy stali, krzyczeli i prowadzili protest.

Krzyki, zamieszanie i przepychanki na Krakowskim Przedmieściu – takie obrazy mógł zobaczyć ten, kto był obecny w tym miejscu około 21:00. Wówczas doszło bowiem do starcia między członkami Obywateli RP a policją.

Jak podają zwolennicy opozycji, policjanci sami wbili się w nich, kiedy ci prowadzili spokojnie protest. Niemal natychmiast natarcie mundurowych spotkało się z reakcją ze strony opozycjonistów. Ci odpychali funkcjonariuszy, doszło do rękoczynów. Wzniosły się też krzyki pod adresem policjantów – „polityczna prowokacja”. Ostre przepychanki spowodowały, że jeden z działaczy opozycji spadł z drabiny.

Podobne nastroje można znaleźć w internecie, gdzie zwolennicy opozycji wylewają swoją wściekłość na policjantów. Jak podają, cała akcja to jedynie ustawka zorganizowana na zlecenie władzy. Według nich PiS chce na siłę znaleźć powód do ośmieszenia swoich przeciwników politycznych.

źródło: twitter.com/ObywateleRP

źródło: twitter.com

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

...

Zobacz również