Zadanie - szklanki
feedsupdate
Aneta Wasilewska - 21 Września 2020

W której szklance jest najwięcej wody? Zadanie dla wyjątkowo bystrych

Zadanie, które masz przed sobą, polega na wskazaniu, w której szklance znajduje się najwięcej wody. Zagadka ta należy do wyjątkowo podchwytliwych, prawidłową odpowiedź są w stanie podać jedynie wyjątkowo bystre osoby. Sprawdź, czy do nich należysz.

Zadanie tylko wygląda na takie proste, a okazuje się, że niewiele osób jest w stanie podać prawidłową odpowiedź. Sprawdź, czy poprawnie wskażesz, w której szklance znajduje się najwięcej wody.

Ewa Kasprzyk porażające informacje tajemnicaPorażające informacje o Ewie Kasprzyk. Wszystko trzymała w tajemnicy, bardzo smutne doniesieniaCzytaj dalej

Zadanie dla bystrych. W której szklance jest najwięcej wody?

Masz przed sobą cztery identyczne szklanki. W każdej z nich znajduje się woda i przedmiot. Chociaż poziom płynu jest taki sam, nie oznacza to, że w każdej szklance przed wrzuceniem przedmiotu było tyle samo wody. A co zostało w nich umieszczone?

Szklanka A: plastikowa ekierka

Szklanka B: spinacz

Szklanka C: temperówka

Szklanka D: łyżka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Teraz zastanów się i odpowiedz na pytanie, w której szklance jest najwięcej wody? Poniżej prezentujemy poprawną odpowiedź.

Zadanie rozwiązane. Sprawdź poprawną odpowiedź

Zdecydowania większość osób od razu wskazuje, że w szklance, w której znajduje się łyżka, będzie najwięcej wody. To może być wynikiem iluzji optycznej, czyli patrząc na ciężar przedmiotu, myślimy, że tam wody było najwięcej. Jednak nie jest to prawdą. Przy rozwiązywaniu tej zagadki, trzeba przypomnieć sobie pewną zasadę. Mianowicie, wrzucając przedmiot do szklanki, to im lżejszy będzie to przedmiot, tym mniejszy będzie to miało wpływ na podnoszenie się wody. Zadanie może wydawać się już banalne, pamiętając już o tej zasadzie.

Dzisiaj grzeje:

1. Z ostatniej chwili: nie żyje aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsacie. Ogromna strata

2. W sieci pojawiły się porażające zdjęcia z polskiego szpitala. Media ujawniły całą prawdę

3. Mamy potwierdzenie, uczniowie długo nie wrócą do szkół. Porażające informacje z kilku polskich placówek

Oznacza to, że prawidłowa odpowiedź na zadanie, to tak naprawdę, odpowiedź B. To właśnie w tej szklance znajduje się najwięcej wody. Ze wszystkich przedmiotów, spinacz jest najlżejszy. Udało ci się wskazać prawidłowo? Serdecznie gratulujemy!

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jak tak można? Ksiądz miał niewyobrażalnie skrzywdzić 12-latka, reakcja kurii woła o pomstę do nieba
  2. Ronaldinho może trafić do Ekstraklasy. Szalony plan brazylijskiego menadżera
  3. 500 plus już nie na każde dziecko? Na jaw wyszły porażające dane, wielu Polaków może ucierpieć
  4. Skandal. Emerytka wyciągnęła przeterminowane jedzenie z kontenera. Grozi jej 10 lat więzienia
  5. Krzysztof Jackowski miał porażającą wizję. Chwilę później zmarła najbliższa mu osoba, bardzo przykre
  6. Paulina nie umiała jeść spaghetti. Reakcja Rozenek była piorunująca, dziewczyna ze wstydu miała ochotę schować się pod stół

Rodzice - poród14 godzin po porodzie rodzice usłyszeli cichy dźwięk. Chwilę później zalali się łzamiCzytaj dalej

Źródło: Feedsupdate com

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News