W której szklance jest najwięcej wody? Zadanie tylko dla największych bystrzaków

W której szklance jest najwięcej wody? Zadanie tylko dla największych bystrzaków Źródło: Forward Junction

Zadanie, które przygotowaliśmy dla was dziś, należy do szczególnie skomplikowanych. Wbrew pozorom, jest niesamowicie trudne, poradzą sobie z nim tylko największe bystrzaki. Żeby je rozwiązać, należy dobrze przyjrzeć się obrazkowi. Chwila obserwacji powinna wystarczyć, by poprawnie odpowiedzieć na pytanie, w której ze szklanek znajduje się najwięcej wody.

Zadanie ze szklankami będzie wymagało przypomnienia sobie podstawowych wiadomości z lekcji fizyki. Osoby, które ukończyły szkołę przed kilkoma laty, mogą mieć nie lada problem. Rozwiązanie jest tylko pozornie proste, tak naprawdę wielu internautów ma problem ze wskazaniem właściwej opcji. Jeśli jesteś prawdziwym bystrzakiem, powinieneś poradzić sobie bez żadnego problemu. Podejmiesz wyzwanie i spróbujesz dołączyć do grona najinteligentniejszych internautów?

Zadanie ze szklankami podzieliło internautów

Na obrazku widoczne są cztery szklanki o tej samej wysokości i objętości. W pierwszej z nich, oznaczonej literką A, zanurzone zostały dziecięce nożyczki z zielonymi uchwytami. W drugiej, kryjącej się pod literą B, utopiony został metalowy spinacz biurowy. Pod wariantem C widzimy z kolei dwukolorową, czerwono-niebieską gumkę do ścierania. Szklanka odznaczona literą D zawiera z kolei przedmiot o największej wartości materialnej - męski zegarek na skórzanym, brązowym pasku. Stan wody w każdej ze szklanek jest pozornie identyczny. To jednak tylko mylące złudzenie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zadanie jest przyczyną gorących dyskusji pomiędzy internautami. Jedni są przekonani, że poziom wody w każdej ze szklanek jest identyczny. Inni sądzą, że taka sytuacja jest niemożliwa. Którzy mają rację? Żeby się przekonać, należy dobrze przyjrzeć się zatopionym przedmiotom i zastanowić się nad ich właściwościami. Konieczne może okazać się uruchomienie wyobraźni i myślenia abstrakcyjnego. Nie zaszkodzi również odrobina logiki i umiejętność wyciągania wniosków.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażające nagranie z polskiej szkoły. Ojciec wtargnął do podstawówki, córka błagała, żeby przestał

2. Tragiczny wypadek. Samochód osobowy z impetem wjechał pod ciężarówkę. Zginęła jedna osoba

3. Przyłapali Andrzeja Dudę w środku nocy na gorącym uczynku. Zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości

Domyślasz się, która z odpowiedzi jest prawidłowa? Jeśli nie, nie martw się, to zadanie dla prawdziwych bystrzaków. Potrenuj, rozwiązując zagadkę z ukrytą liczbą. To zapewni ci sukces w rozwiązywaniu kolejnych zadań, które opublikujemy w przyszłości. Tymczasem spieszymy z podaniem prawidłowej odpowiedzi. Najwięcej wody jest oczywiście w szklance oznaczonej literką B. Spinacz biurowy jest najmniejszym i najlżejszym z przedmiotów, które znajdują się w naczyniach, przez co pozostawia znacząco więcej miejsca dla wody. Można przekonać się o tym, wyjmując wszystkie z tych rzeczy na stół. Po wykonaniu tej czynności poziom wody w każdej ze szklanek będzie się różnił.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dotarli do rodziny, która wzięła udział w "Nasz nowy dom". Ujawnili wszystkie tajemnice programu
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. Fani Małgorzaty Foremniak zamarli, wygląda strasznie. Co się stało aktorce?
  4. Ministerstwo milczało, lekarze właśnie wszystko ujawnili. Polacy nie mieli pojęcia, co ich czeka
  5. Ministerstwo właśnie wszystkich powiadomiło. Pilnie zamykane szkoły i zajęcia prowadzone w trybie zdalnym w kolejnych polskich miastach
  6. Niesamowicie soczyste kotlety schabowe po amerykańsku. Sekretem jest nietypowa marynata

Źródło: Forward Junction

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News