Żądają usunięcia czarnych tarcz ze strzelnic. “To przejaw…”

Żądają usunięcia czarnych tarcz ze strzelnic. “To przejaw…” Źródło: źródło: usconcealedcarry.com, startribune.com

Zorganizowana w ubiegłym miesiącu petycja ma przyczynić się do uwolnienia świata od czarnych sylwetek na tarczach strzeleckich. Choć brzmi to dość irracjonalnie, aktywiści zaangażowani w akcję twierdzą, że cele na strzelnicach szerzą niepokoje społeczne oraz... uprzedzenia, rasizm i przemoc.

Kampania "No More Black Targets" ma pozbawić USA, a w końcu cały świat od czarnych celów na strzelnicach. Aktywiści nie potrafią zrozumieć, dlaczego sylwetki na strzelnicy są w większości czarne. Ta tendencja ma przekładać się na statystykę łącząc je "niepokojącą korelacją". Młodzi czarni mężczyźni trzy razy częściej niż biali są bowiem ofiarami wyszkolonych strzelców - bywalców strzelnic.

Aktywiści z NMBT twierdzą, że nieświadome strzelanie do czarnych celów jest w rzeczywistości rasistowskie i przyczynia się do szerzenia przemocy. Grupa wskazuje również na wyniki badań z University of Illinois, które twierdzą, że ludzie szkoleni na strzelnicach są bardziej skłonni i szybciej decydują się na otworzenie ognia do czarnych ludzi.

 - Kampania ma doprowadzić do wyeliminowana stosowania czarnych celów na zawsze. Na strzelnicy, podczas szkoleń i w domu, czyli wszędzie, gdzie ktoś uczy się używać broni palnej - czytamy w petycji No More Black Targets.

Grupa ma zamiar dostarczyć swoją petycję do International Association of Law Enforcement Firearms Instructors. Jak dotąd, kampania No More Black Targets zebrała 229 500 potrzebnych podpisów.

Aktywiści nie działają jednak tylko w kwestii petycji. Zajmują się też organizowaniem akcji malowania kolorowych tarcz strzeleckich i różnych alternatywnych wzorów. Każdy, kto chce wesprzeć akcję, może zaprojektować własny różnokolorowy cel, który zastąpi czarną sylwetkę na strzelnicy.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News