Chociaż wielu osobom wydaje się, że Prawo i Sprawiedliwość z ogromnym społecznym poparciem nie napotka na swojej politycznej drodze w najbliższym czasie żadnych zagrożeń, pozory te mogą mylić. Konflikt czołowych przedstawicieli klubu PiS przeszedł już bowiem na poziom medialny i zdaje się coraz bardziej pogłębiać.

Tzw. Ustawa 2.0, czyli reforma szkolnictwa wyższego pomysłu Jarosława Gowina, miała zrewolucjonizować polskie podejście do nauczania. Jak się jednak okazuje, nie wszyscy politycy Prawa i Sprawiedliwości zgadzają się z proponowanymi zmianami.

Ku zaskoczeniu opinii publicznej pomysł Jarosława Gowina został publicznie skrytykowany przez Ryszarda Terleckiego. Jego słowa były tak niespodziewane, że zdaniem wielu zwiastują prawdziwy rozłam w partii rządzącej.

–  To wszystko są dziwne pomysły i wątpię, żebyśmy się na nie zgodzili. (…) Też mnie dziwi, dlaczego premier przedstawia projekt, którego nie zna rząd ani klub parlamentarny, który ma go uchwalić – powiedział w wywiadzie dla radiowej „Trójki” Ryszard Terlecki.

– Gowin tylko ogólnie przedstawiał zarys tych pomysłów, no to pewne wątpliwości się pojawiają. Trudno właściwie mówić o wątpliwościach wtedy, kiedy się nie zna na pewno projektu, ale słyszałem, że tam mają być np. wydłużona studia zaoczne, że źle są potraktowane małe, prowincjonalne uczelnie albo że tytuły naukowe będzie nadawać nie rada wydziału, która się na tym zna, tylko Senat złożony – jak wiadomo – z przedstawicieli różnych kierunków, że recenzje prac habilitacyjnych, czy doktorskich mają być utajnione – stwierdził także Terlecki.

Sam Gowin nie odpowiedział jeszcze na komentarze szefa klubu PiS. Wkrótce dowiemy się zapewne, jak dalej ułoży się kontrowersyjna współpraca w sprawie reformy pomiędzy politykami.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

...

Zobacz również