Dziś o godzinie 20:45 Polska rozegra z Danią mecz pierwszej rundy eliminacji do Mistrzostw Świata 2018. Chociaż do pierwszego gwizdka spotkania pozostało jeszcze kilkadziesiąt minut, w Kopenhadze doszło już do bójek pomiędzy kibicami obu drużyn. Wielu Polaków zostało zatrzymanych przez miejscową policję.

Jak podają duńskie media, około 30 obywateli Polski zostało aresztowanych przez duńskie służby. Osoby te uczestniczyły bowiem w bójkach na ulicach Kopenhagi. Kibice reprezentacji narodowych starli się tam przed dzisiejszym spotkaniem eliminacji piłkarskich mistrzostw świata.

Nie wiadomo, czy ktoś został poważnie ranny lub potrzebował pomocy lekarzy. Duńskie szpitale nie ujawniły bowiem konkretnych informacji na ten temat. Prawdopodobnie więc, mimo wielkiego napięcia, obyło się bez ofiar.

Podczas samego spotkania także dojść może do kolejnych bójek pomiędzy kibicami obu drużyn. Duńska federacja piłkarska zapowiedziała bowiem, że część sympatyków polskiej reprezentacji nie zostanie wpuszczona na stadion. Miejscowe służby liczą jednak na to, iż uda się doprowadzić spotkanie do końca bez rannych wśród miejscowych oraz przyjezdnych kibiców.

...

Zobacz również

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!