Politycy Prawa i Sprawiedliwości są wyraźnie zszokowani decyzją prezydenta Andrzeja Dudy o niepodpisaniu ustaw reformujących sądownictwo w Polsce. Jako jeden z nielicznych polityków opcji rządzącej sprawę skomentował Patryk Jaki, członek Rady Ministrów oraz wiceminister sprawiedliwości.

W Polsce od kiedy pamiętam było tak, że jak dekomunizacja w różnych obszarach państwa była blisko to zawsze ktoś wymiękał. I tak Polska się nie zmieniała i nie mogła rozwijać na miarę swoich możliwości – żali się wiceminister sprawiedliwości.

Jego zdaniem prezydent nie stanął dziś na wysokości zadania. Sugeruje, że ugiął on się pod naporem protestów osób związanych z opozycją.

Na co dzień spotykacie masę polityków, którzy mają buzie napchane patriotyzmem, mocnymi reformami (np. Kukiz) etc., jednak jak przychodzi co do czego, jak trzeba podjąć trudne decyzje wszyscy wymiękają – pisze o prezydencie Andrzeju Dudzie Patryk Jaki.

Twierdzi również, że mówienie o „lepszych ustawach” to jedynie mydlenie oczu. Jego zdaniem prezydent sprzymierzył się po prostu z przeciwnikami zmian w sądownictwie.

Nie wierzcie w te bzdury, że reforma potrzebna, ale „inna”. Dokładnie tak samo było w Polsce z dekomunizacją, lustracją, ustawą reprywatyzacyjną etc. Zawsze mówili, że reforma potrzebna „ale nie taka” , „ale za szybko” etc. – dodaje wiceminister sprawiedliwości.

facebook.com/jaki.patryk/

źródło: facebook.com/jaki.patryk/

...

Zobacz również