PRZEWRÓT! Złapali już pół rządu, Majdan to przy tym nic

PRZEWRÓT! Złapali już pół rządu, Majdan to przy tym nic

W jednym z supermocarstw zaczęła się rewolucja, będąca kamieniem milowym na drodze zmian w tamtejszym społeczeństwie. Aresztowano znaczną ilość członków rządu i polityków. Brawurowa akcja nie jest końcem tego przewrotu, a jedynie jego początkiem.

Od czasu wstąpienia na tron króla Salmana w Arabii Saudyjskiej wiele się zmienia. Do głosu dochodzi młode pokolenie polityków i członków dynastii, których zapatrywania na funkcjonowanie państwa różnią się od tych ich ojców. Młody książę, 32-letni Muhammad ibn Salman postanowił przeprowadzić prawdziwą rewolucję kadrową. Szlachcic, który w tak młodym wieku osiągnął już status pierwszego wicepremiera rządu oraz ministra obrony, przygotowuje kraj do wejścia w nową epokę.

Walka o wpływy

Muhammad powoli konsoliduje w swoim ręku coraz większą władzę. Jest pierwszy w kolejce do objęcia tronu po obecnym władcy. W ramach walki z korupcją i przejmowania kontroli nad kolejnymi resortami, z jego polecenia zatrzymano 11 książąt i 38 byłych i obecnych ministrów. Informacje te potwierdził pałac królewski w Rijadzie. Aresztowanych przetrzymuje się w miejscowych hotelach, gdzie czekają na dalsze kroki potężnego księcia. źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News