Telefon komórkowy to jedno z podstawowych narzędzi służących do komunikacji, pracy, a także rozrywki. Daje on wiele możliwości: od robienia zdjęć, przez gry, po wysyłanie wiadomości na portalach społecznościowych. Wszystko jest w porządku, do kiedy ktoś nie przesadza. Pewna kobieta zabrała synowi smartfona i wtedy poznała, co to jest piekło.

Telefon komórkowy jest urządzeniem, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie życia. Najbardziej podstawową, ale jakże ważną funkcję, każdy z nas wykorzystuje po kilka razy dziennie. Wszyscy do kogoś dzwonimy, piszemy, robimy i wysyłamy zdjęcia czy filmiki oraz gramy w gry, aby zapełnić sobie czas jakąś rozrywką. Wszystko jest dobrze, o ile nie przekroczymy pewnych granic.

Zbyt częste korzystanie z telefonu może doprowadzić do uzależnienia. Wiele osób uważa, że to nic takiego, ale jak się okazuje, jest to tak poważny problem, jak alkoholizm czy narkomania. Osoba, która nie może żyć bez telefonu, pozbawiona urządzenia zachowuje się, jakby była na głodzie albo odwyku.

Telefon komórkowy winny zachowaniu

Katie ma trójkę pociech. Jej najstarszy syn zaczął się od jakiegoś czasu dziwacznie zachowywać. Z miłego i sympatycznego chłopca stał się apatyczny, poddenerwowany, a czasem nawet agresywny. Jego mama poszukiwała sposobu na to, jak zapobiec takiemu zachowaniu chłopaka.

Kobieta odkryła, że chłopak całymi dniami spędza czas korzystając z telefonu. Zachowanie chłopca znowu się pogorszyło i zaczął krzyczeć na rodziców. Wtedy Katie postanowiła podjąć poważne kroki – zabrała dziecku telefon. Tak oto rozpętało się piekło w jej własnym domu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ile NAPRAWDĘ zarabiają gwiazdy disco polo? Astronomiczne kwoty [RANKING]

– Początki były trudne, gniew, krzyki, trzaskanie drzwiami, znikanie z domu, milczenie. Wściekłość chłopca przechodziła najróżniejsze etapy. Gdy wydawało się, że jest już bardzo źle i nie może być gorzej, nadchodziła nowa fala. Nie byłam na to przygotowana i wielokrotnie chciałam się poddać. Chciałam zakończyć to piekło, te krzyki, płacze, oskarżenia. Nie wiedziałam, że moja decyzja rozpęta takie tornado. Czułam się jak matka alkoholika, jak matka narkomana, a przecież ja tylko odebrałam synowi telefon komórkowy – napisała Katie na Facebook’u.

Uzależnienie syna zmieniło życie matki w piekło

Odkryto, że chłopiec jest uzależniony od telefonu komórkowego. Nie potrafił nawiązywać kontaktów interpersonalnych na żywo, miał problemy z komunikacją z rówieśnikami i z rodzicami. Stał się bardzo agresywny, kłócił się i krzyczał, nie potrafił sobie poradzić bez mediów społecznościowych. W takich sposób zatracał swoje dzieciństwo. Fonoholizm dotyka 1 na 3 nastolatków.

– Jak na każdym odwyku, tak i tu, po kilku tygodniach nastąpiła powolna zmiana. I to nic odkrywczego, mój syn nagle, tak po prostu miał teraz więcej czasu dla siebie, dla rodziny, dla przyjaciół. Odkurzył rower i deskorolkę, które stały nieużywane w garażu. Zaczął z nudów chodzić na zajęcia muzyczne, postanowił nauczyć się grać na gitarze. Zaczął częściej spotykać się z kolegami w plenerze. Na pewno trudno mu było patrzeć na telefony w ich rękach, ale jak sam zauważył, on jako jedyna aktywna osoba niezniewolona przez komórkę, miał tyle pomysłów na spędzanie czasu, że w końcu wszyscy kumple chowali telefony do kieszeni spodni i brali udział w jego projektach. Biwak bez komórek, wyścigi rowerowe, basen, nagle okazało się, że ci młodzi ludzie mają czas i siłę na wiele aktywności, do których nikt ich nie mógł wcześniej przekonać – napisała Katie.

Na szczęście chłopiec poradził sobie z tym problemem, mama zaczęła kontrolować to i teraz sam wie, że zrobił błąd i bardzo sporadycznie zabiera ze sobą telefon, aby nie powrócić do nałogu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Burza po wywiadzie Podsiadło w TVN! Prowadzący nie byli w stanie go zrozumieć
  2. Kayah śmiertelnie chora? Niepokojące zachowanie i słowa gwiazdy
  3. Meghan Markle zniknęła na dobre. Szczerze tego nienawidziła
  4. Znaki zodiaku, które najpiękniej się starzeją
  5. Mops zapłodnił husky. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliśmy

Ich życie całkiem się zmieniło! Gwiazdy, które się nawróciły

Student dziennikarstwa, pasjonat historii, wielki miłośnik pizzy hawajskiej.