Wzruszające słowa na pogrzebie, którym żyje pół Polski. "O zawsze uśmiechniętym i otwartym Tomaszu"

Wzruszające słowa na pogrzebie, którym żyje pół Polski. "O zawsze uśmiechniętym i otwartym Tomaszu" Źródło: Wikimedia Commons/HuBar

Ząbkowice Śląskie żyją tragedią, do której doszło w tym mieście niecały tydzień temu. W dniu dzisiejszym odbył się pogrzeb zamordowanych, na którym zostały wypowiedziane bardzo poruszające słowa na temat ofiar.

Ząbkowice Śląskie nie schodzą z ust opinii publicznej od poniedziałku, kiedy na jaw wyszła przerażająca zbrodnia, do której doszło w tym mieście. Nastolatek bez skrupułów zamordował swoją całą rodzinę, a następnie próbował upozorować włamanie. Dzisiaj odbył się pogrzeb ofiar, który wzruszył wielu ludzi. Padły ujmujące słowa. 

Tragedia w Ząbkowicach Śląskich wstrząsnęła całą Polską

Do morderstwa doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. 18-letni Marcel C. zamordował z zimną krwią oboje rodziców i swojego brata Kacpra. Początkowo nastolatek próbował oszukać organy ścigania i zamierzał upozorować włamanie oraz rabunek w swoim domu. Przybyli na miejsce policjanci nie wierzyli od początku w taką wersję zdarzeń.

Podczas przesłuchania Marcel C. przyznał się, że zamordował siekierą rodziców oraz brata. Motywy mordercy nie są jeszcze oficjalnie znane. Prawdopodobnie zbrodnia miała podłoże finansowe. 18-latek zamierzał ukraść 10 tysięcy złotych i uciec z kraju. Śledczy oskarżają go o trzy zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu za to dożywocie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poruszające słowa na pogrzebie 

W dniu dzisiejszym odbył się pogrzeb zamordowanych: Tomasza, Katarzyny i Kacpra. W kościele św. Anny w Ząbkowicach Śląskich zgromadziła się bardzo duża liczba osób - z tego powodu policja musiała wprowadzić zmiany w organizacji ruchu drogowego wokół świątyni. 

Podczas pogrzebu ksiądz zacytował fragment ujmującego wiersza autorstwa ks. Wacława Hryniewicza. 

"Twoja śmierć - wcześnie dojrzały owoc życia
- napełnia smutkiem wielu.
Wiem, że to znak kruchości naszego istnienia,
które skończyć się musi w obecnej postaci.
Niby rozumiem, ale pojąć nie mogę...
Wiedziałem, że szlachetną i piękną miałeś duszę,
serce oddane i szczere.
Widać to było na Twoim obliczu."

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. W autobusie było 53 osoby, nagle wypadł z trasy. Dramatyczne doniesienia TVP

Natomiast drugi z księży poprosił o przebaczenie dla zabójcy rodziny.

- Ten chłopiec kochać nie umiał, ale on też jest stworzony do miłości, zarówno tu, na ziemi, jak i po śmierci. Jego rodzina jest już w niebie, ale tam nie ma smutku, obwiniania i żalu, oni czekają by kiedyś go przytulić, by nadal go kochać - ujmująco mówił kapłan, który doprowadził do wzruszenia większość zgromadzonych na ceremonii w Ząbkowicach Śląskich. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. 500 plus już nie w formie pieniędzy dawanych do ręki. W 2020 szykują się olbrzymie zmiany
  3. Poniżająca kompromitacja świadka na ślubie. Wideo pokazuje jak panna młoda umierała z zażenowania, a goście płaczą ze śmiechu
  4. Trwa pogrzeb nastolatków z Ciborza. Padły druzgocące słowa
  5. Media obiegają informacje o żałosnej mistyfikacji. Sławomir oszukał wszystkich?

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News