Sztandarowy plan PiS właśnie upadł. Zapadł wyrok sądu

Sztandarowy plan PiS właśnie upadł. Zapadł wyrok sądu

Żabka, Biedronka, Lidl czy Carrefour to tylko niektóre z sieci sklepów, które w marcu tego roku musiały się zmierzyć z przepisami zakazującymi handlu w niedziele. Niektórzy jednak próbowali ten zakaz obejść. Okazuję się, że pomysł partii rządzącej upadł. 

Żabka prowadzi wojnę z Państwową Inspekcją Pracy, która trwa już od dłuższego czasu. Inspektorzy PIP-u kontrolują sklepy, które nie stosują się do zakazu handlu w niedziele. Według Inspektorów sieć z płazem w logo nie stosuje się do przepisów. Jednak popularna podmiot podkreśla, że w niedziele działają jedynie te sklepy, które mają status punktu pocztowego co jest zgodne z prawem.

"Żabka" czy poczta?

Stanowisko właścicieli sklepów Żabka popierają dwa wyroki uniewinniające oraz to, że w trzech kolejnych przypadkach są odmówił wszczęcia postępowania przeciwko przedsiębiorcom. Sieć sklepów Żabka ma podpisane umowy z Pocztą Polską oraz DHL - firmą kurierską. Na niektórych sklepach można znaleźć nawet naklejki z napisem "Placówka pocztowa". Według przepisów placówek pocztowych nie obowiązuje zakaz handlu. Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku rząd Prawa i Sprawiedliwości wprowadził zakaz handlu w niedziele.

Zakaz handlu jednak do obejścia

Państwowa Inspekcja Pracy rozpoczęła kontrole "Żabek" już w maju tego roku w sklepach przemianowanych na placówki pocztowe. Według PIP-u takie ruchy nie są zgodne z prawem i dlatego zdecydowali się na skierowanie wniosków do sądów.
DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:  - W naszym przekonaniu, opartym o kilka niezależnych ekspertyz prawnych, nie ma żadnych podstaw, aby kwestionować uprawnienia franczyzobiorców do korzystania z tego wyłączenia w sytuacji, gdy mają umowę z operatorem pocztowym dającą im ten status - tak sprawę komentują przedstawiciele Żabki. PiS planuje wprowadzenie przepisów, które miały, by uniemożliwić przemianowywanie sklepów w poczty, aby w ten sposób uniemożliwić obchodzenie zakazu handlu w niedziele.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Pismo pracowników zdumiewa. Biedronka nie będzie mogła się z tego wytłumaczyć
  2. Świat według Kiepskich zniknie z TV? Fani serialu zrozpaczeni
  3. Okropne! Zakonnica wybierała najbardziej posłuszne dzieci dla księży pedofilów
Następny artykuł